07.03.2024

Vstúpte do Ricoh HENKAKUVERSE na veľtrhu drupa 2024

Preskúmajte nové a inšpiratívne spôsoby udržateľného riešenia flexibilných a pohotových schopností 

Ricoh Europe, Londýn, 7. marca 2024 - Návštevníci stánku Ricoh na veľtrhu drupa budú pozvaní do HENKAKUVERSE, virtuálneho produkčného prostredia, kde sa môžu dozvedieť, ako možno využiť špičkové technológie Ricoh v prospech svojich tlačových činností. Stánok spoločnosti Ricoh na veľtrhu drupa 2024 bude v hale 8a na výstavisku Messe Düsseldorf v Nemecku od 28. mája do 7. júna.

Vstúpte do Ricoh HENKAKUVERSE na veľtrhu drupa 2024
Celý rad aplikácií predstaví produkčné možnosti širokého portfólia technológií Ricoh

Na stánku sa budú môcť odborníci na tlač zoznámiť s množstvom nových technológií, ktoré sa spoločne predstavia po prvýkrát, vrátane niektorých, ktoré ešte nikdy neboli predstavené v Európe, vrátane modelu Dragon - hárkového digitálneho atramentového tlačového zariadenia RICOH Pro Z75 B2. Otriasa kategóriou B2, prvá hárková atramentová platforma B2 s automatickým duplexom a atramentom na báze vody, urýchľuje prechod od ofsetu k digitálu s vyššou kvalitou tlače, rýchlejším spracovaním a menšími nárokmi na personál.

K nemu sa pridáva nové digitálne farebné vysokorýchlostné kontinuálne atramentové zariadenie RICOH Pro VC80000, známe aj pod názvom Harpy Eagle. Vďaka svojim schopnostiam umelej inteligencie, novej generácii tlačových hláv Ricoh a vysokej úrovni integrácie s dokončovacími zariadeniami umožňuje komerčným tlačiarňam, tlačiarňam kníh a tlačiarňam direct mail využívať prelomový výkon v zmysle jeho konštantne vysokej kvality tlače a novej úrovne produktivity, a to v nepretržitej prevádzke.

Špecialistom na tlač pomáhajú v ich prosperite dva nové digitálne farebné hárkové tlačiarenské zariadenia. RICOH Pro C9500 novej generácie s rýchlosťou 135 strán za minútu umožňuje komerčným tlačiarňam rozšíriť zdroje príjmov a zvýšiť prevádzkovú efektívnosť vďaka automatizácii, ktorá šetrí prácu.  Doplní ho najnovšia flexibilná, všestranná a pohotová technológia na báze tonera v podobe päťfarebného digitálneho farebného hárkového tlačiarenského zariadenia RICOH Pro C7500. 

Špičkové tlačové hlavy Ricoh, navrhnuté pre rýchlosť, presnosť a odolnosť, poskytujú optimálnu kvalitu tlače a zároveň minimalizujú prestoje. Návštevníci si môžu na stánku prezrieť najnovšiu generáciu tlačových hláv Ricoh a niektoré vybrané aplikácie, ako aj získať informácie o pláne rozvoja atramentových tlačových hláv.

Všetky vystavené výrobné technológie sú založené na záväzku spoločnosti Ricoh k udržateľnej a zodpovednej prevádzke, ktorá minulý mesiac získala od globálnej environmentálnej neziskovej organizácie CDP dvojité skóre A za klimatické zmeny a bezpečnosť vody. Spoločnosť Ricoh si tiež zabezpečila 12. zápis do zoznamu 100 najudržateľnejších korporácií sveta. Návštevníci uvidia, ako môžu automatizačné technológie Ricoh podporiť snahu tlačiarenských firiem o zníženie ich vplyvu na planétu.

Softvérová oblasť spoločnosti Ricoh sa zameria na automatizáciu výroby, pričom kombinuje cloudové riešenia a riešenia on premise, ktoré pomáhajú maximálnej efektivite výroby. K dispozícii bude celý rad softvérových riešení s pridanou hodnotou, ktoré sa zameriavajú najmä na automatizáciu pracovných postupov, ako napríklad RICOH TotalFlow Producer a RICOH Supervisor , ako aj FusionPro , ktoré vytvárajú vysoko personalizovanú komunikáciu založenú na dátach. Návštevníci budú môcť preskúmať aj rozširujúcu sa ponuku profesionálnych poradenských služieb spoločnosti Ricoh vrátane rozsiahlej podpory správy farieb, ktoré budú k dispozícii.

Vysokú kvalitu a konzistentné výsledky zabezpečuje celý rad špeciálne vyvinutých riešení vrátane oceneného, priekopníckeho nástroja RICOH Auto Color Adjuster, ktorý poskytuje presnú správu farieb a možnosť ich zladenia bez potreby špecialistu na farby. 

Niektoré z mnohých spôsobov, ako môžu tieto technológie zmeniť progresívne zmýšľajúce spoločnosti, od dátových, knižných a komerčných tlačiarní až po podnikové prevádzky, budú predvedené prostredníctvom pohlcujúceho divadelného zážitku v centre stánku, kde bude HENKAKUVERSE a jeho možnosti prezentované veľkolepým spôsobom.

Na podnietenie kreativity a nových prístupov a na podnietenie predstavivosti slúži tlačový bar a záhrada aplikácií s inšpiratívnymi prípadmi klientov, ktoré ilustrujú, ako môže prístup spoločnosti Ricoh k spoločným inováciám pomôcť rôznym typom poskytovateľov tlačových služieb zabezpečiť budúcnosť ich podnikania. Vystavené budú tlačené vzorky z rôznych technológií, ako aj vzorky z univerzálnych veľkoformátových systémov Ricoh.

Eef de Ridder, viceprezident skupiny Graphic Communications Group, Ricoh Europe: "Sme nadšení, že môžeme vytvoriť partnerské prostredie zamerané na pomoc špecialistom na tlačovú produkciu, aby uvoľnili silu spoločných inovácií. Tešíme sa, že budeme môcť pomôcť návštevníkom zo všetkých odvetví odhaliť rozvíjajúce sa obchodné príležitosti s ohľadom na udržateľnú výrobu, ktorá im umožní zodpovedne formovať ich obchodný úspech. Náš tím odborníkov im bude k dispozícii, aby im pomohol preskúmať inovatívne spôsoby transformácie a nového definovania ich vlastného prostredia."

Viac informácií nájdete na https://www.ricoh-europe.com/news-events/events/drupa-2024/

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Poslaním a víziou spoločnosti Ricoh je umožniť jednotlivcom nájsť naplnenie prostredníctvom práce tým, že pochopíme a zmeníme spôsob, akým ľudia pracujú, aby sme mohli uvoľniť ich potenciál a kreativitu a realizovať udržateľnú budúcnosť

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ricoh.sk. 

© 2023 RICOH COMPANY, LTD.Všetky práva vyhradené. Všetky uvedené názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá:
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk
Mobile: +421 948 461 159
www.facebook.com/RicohSlovakia/ 
https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/
https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/
www.ricoh.sk