Všetko najlepšie k našim narodeninám: Ricoh sa dožíva 85 rokov
28.01.2021

Všetko najlepšie k našim narodeninám: Ricoh sa dožíva 85 rokov

David Mills, generálny riaditeľ Ricoh Europe

Založenie (podstatné meno): princíp, myšlienka alebo skutočnosť, že niečo je na niečom založené a z toho sa vyvíja.

Všetko najlepšie k našim narodeninám: Ricoh sa dožíva 85 rokov
Je takmer sobota 6. februára, čo znamená, že čoskoro tu budú naše narodeniny! Ako vždy budeme túto udalosť oslavovať ako tzv. Deň založenia (Foundation day) – výročie, keď v roku 1936 Kiyoshi Ichimura založil spoločnosť dnes známu ako Ricoh.
Oslavujeme po celom svete, aby sme si pripomenuli tento historický deň a znovu sa spojili s našimi základnými hodnotami (ktoré nazývame „duchom založenia“). To zahŕňa naše tri druhy lásky: miluj blížneho svojho, miluj svoju krajinu a miluj svoju prácu. Tvoria samotný základ, na ktorom pán Ichimura postavil našu spoločnosť, a určite obstáli skúškou času.
Pre zjavné dôvody budú tohtoročné oslavy odlišné, ale jedna vec zostáva istá – naša kolektívna hrdosť na to, čo sme dosiahli ako spoločnosť a čím sme prispeli spoločenstvu. Motívom nášho tohtoročného podujatia je „One Ricoh“. Je to jedinečný prístup, ktorý však nie je založený na jednej z našich základných hodnôt (ako to bývalo predošlé roky). Myšlienkou je zdôrazniť to, že uplynulý rok bol obdobím, počas ktorého sme sa všetci naprieč celej skupiny spoločnosti Ricoh spojili a aký sme si v núdzovej situácii v súvislosti s ochorením Covid-19 vytvorili obrovský zmysel pre komunitu.
Aj keď sa veľmi teším na stretnutie so zamestnancami v rámci virtuálnych osláv, ktoré usporiadame v piatok 5. februára, nikdy potrebujem podnet k tomu, aby som musel premýšľať nad odhodlaním našich ľudí v priebehu posledných 12 mesiacov.
Našich 25 pobočiek naprieč celým regiónom EMEA bolo zaneprázdnených a šli aj nad rámec svojich povinností, čo zahŕňa:
  • Zamestnanca spoločnosti Ricoh Španielsko, ktorý dni obdobia práce z domu spestroval živým vystúpením so skladbou „My heart will go on“ od Celine Dion, ktorú zdieľala aj samotná Celine!
  • Členov českého aj slovenského tímu a ich rodiny, ktorí šili rúška, aby mohli technici naďalej slúžiť zákazníkom.
  • Našu divíziu 3D tlače vo Veľkej Británii, ktorá súhlasila s tým, že týždenne vyrobí 40 000 ochranných štítov na tvár pre zamestnancov NHS.
  • Náš spoločný úspech v získaní viac ako 500 000 libier pre našich charitatívnych partnerov vo výskume Alzheimerovej choroby prostredníctvom firemných zbierok a bezplatnej práce.
Nenechajte sa zmiasť, toto nie je zďaleka všetko z celkového zoznamu, no skôr len pohľad na časť nášho úsilia. Som neuveriteľne hrdý, keď počúvam tieto príbehy solidarity, vytrvalosti a podpory ostatných. Napriek všetkému zostala spoločnosť Ricoh odhodlane otvorená podnikaniu, čo dokazuje aj selfie video od našich terénnych technikov. Buďte si istí, že usilovne pracujeme na tom, aby sme naďalej prinášali dobré správy aj v roku 2021!
Aj keď nemôžeme osláviť Deň založenia osobne aj s tortou a nápojmi, pripijeme si na diaľku na ďalších 85 rokov inovácií, excelentný prístup ku klientom a umožnenie spolupráce odkiaľkoľvek. Všetko najlepšie k narodeninám!

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá: 

Monika Pravdová

Marketing Executive

RICOH Slovakia s.r.o.

E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk

Mobile: +421 948 461 159

www.facebook.com/RicohSlovakia/

https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/

https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/

www.ricoh.sk