11.12.2023

Spoločnosť Realisaprint.com cieli na nové trhy s prvou inštaláciou hárkového atramentového tlačového zariadenia RICOH Pro™ Z75 B2 na svete

Francúzska online tlačiareň sa vďaka najnovšej technológii rozhodla rozšíriť možnosti komerčnej tlače.

Ricoh Europe, Londýn, 11. decembra 2023 - Drak pristál vo francúzskej tlačiarni Realisaprint.com. Ide o prvú inštaláciu hárkovej atramentovej tlačovej platformy RICOH Pro Z75 B2 s automatickým duplexom na svete po úspešnom beta teste v americkej spoločnosti Heeter.

Realisaprint.com sa zameriava na nové trhy s prvou post beta verziou RICOH Pro Z75 na svete
Realisaprint.com sa zameriava na nové trhy s prvou post beta verziou RICOH Pro Z75 na svete

Spoločnosť Realisaprint.com bola založená v roku 2007 a poskytuje komerčné tlačové služby viac ako 50 000 profesionálom v oblasti grafického umenia vo Francúzsku, Španielsku a Taliansku. Pôsobí výlučne online na stránkach Realisaprint.com, Realisaprint.es a Realisaprint.it, má okolo 140 zamestnancov pracujúcich vo výrobnom centre s rozlohou 8 000 m2 neďaleko Nice a ponúka obrovský sortiment produktov vrátane brožúr, letákov, reklám, pevných panelov a predajných plôch. Medziročne zaznamenala 25 % ročný nárast tržieb.

Veľmi očakávaný model Pro Z75 poskytuje výhody hárkovej platformy s nízkymi prevádzkovými nákladmi a vysokou produktivitou atramentovej tlače. Prináša vyššiu kvalitu tlače, rýchlejšie časy spracovania a jednoduché používanie pre menšie nároky na personál. Spoločnosť Realisaprint.com každý deň vytlačí a odošle až 1 500 zákazníckych objednávok v rámci svojich mnohých produktových radov. Nové tlačové zariadenie umožní prevádzke pokračovať v prenikaní na nové sektory trhu, ako je komerčná tlač, skráti čas realizácie, zvýši ziskové marže a skvalitní služby pre klientov

Najnovší prírastok sa pripojí k vysokorýchlostnému farebnému atramentovému tlačovému zariadeniu RICOH Pro™ VC70000 a dvom hárkovým digitálnym tlačovým zariadeniam RICOH Pro™ C9200. Tlačiareň Pro Z75 zmení tlačovú produkciu vďaka svojej schopnosti:

  • Tlačiť rýchlosťou až 4 500 hárkov za hodinu (SPH) pri priamej tlači alebo 2 250 SPH pri obojstrannej tlači
  • Vytvárať natívne rozlíšenie 1 200 dpi pri všetkých rýchlostiach so štyrmi farebnými atramentmi (CMYK) na báze pigmentových atramentov
  • Vďaka patentovanému systému sušenia zaistiť vysokú kvalitu výsledkov pripravených na okamžité dokončenie 
  • Rozšíriť flexibilitu podkladov vďaka možnosti spracovávať nenatierané, a ofsetové natierané médiá s gramážou do 400 g/m2 a maximálnou veľkosťou hárku 585 mm x 750 mm

Dôležitá bola aj schopnosť zariadenia Pro Z75 pripojiť sa k nástrojom na automatizáciu pracovného toku Realisaprint.com, čo pomohlo optimalizovať efektivitu výroby. Výsledkom je, že pri objednávkach do elektronického obchodu Realisaprint.com sa dátové súbory automaticky presmerujú do príslušného výrobného zariadenia na základe veľkosti, objemu a preferovaného média.

Rafael Mari, spoluzakladateľ spoločnosti Realisaprint.com, hovorí: "Sme radi, že môžeme pokračovať v úzkej spolupráci so spoločnosťou Ricoh. Počas celého rozhodovacieho procesu nás plne podporovala spoločnosť Ricoh a jej odborníci v Európe, Japonsku a Amerike. Nové tlačové zariadenie umožní našej prevádzke pokračovať v otváraní nových sektorov trhu, ako sú komerčné tlačové aplikácie, a tiež pomôže maximalizovať našu výrobnú kapacitu."

Sander Sondaal, riaditeľ predaja komerčnej tlače, Ricoh Graphic Communications, komentuje: "Spoločnosť Boston Consulting Group uviedla, že najinovatívnejšie spoločnosti budujú odolnosť a výhodu. Realisaprint.com je jednou z takýchto operácií. Jej investícia do zariadenia Pro Z75 je posledným krokom v úspešnom prechode na zefektívnený prevádzkový model. Zariadenie bude umiestnené medzi tonerovými hárkovými a vysokorýchlostnými atramentovými technológiami prevádzky, aby pomohlo zabezpečiť konzistentné a rýchle dodávanie vysokokvalitných aplikácií. Vďaka špičkovej úrovni kvality tlače, efektivity a automatizácie zariadenia Pro Z75 môže spoločnosť Realisaprint.com udržať výrobné náklady na čo najnižšej úrovni a zvýšiť ziskové marže. Na druhej strane to podporí vylepšenú ponuku pre súčasných a potenciálnych klientov s veľmi atraktívnymi cenami. Sme radi, že môžeme informovať o tejto priekopníckej objednávke tak skoro po oznámení oficiálneho spustenia a pripravujeme sa na ďalšie pozitívne správy v krátkom čase." 

Viac informácií nájdete na stránke www.ricoh-europe.com a viac informácií tu.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Poslaním a víziou spoločnosti Ricoh je umožniť jednotlivcom nájsť naplnenie prostredníctvom práce tým, že pochopíme a zmeníme spôsob, akým ľudia pracujú, aby sme mohli uvoľniť ich potenciál a kreativitu a realizovať udržateľnú budúcnosť

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ricoh.sk. 

© 2023 RICOH COMPANY, LTD.Všetky práva vyhradené. Všetky uvedené názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá:
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk
Mobile: +421 948 461 159
www.facebook.com/RicohSlovakia/ 
https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/
https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/
www.ricoh.sk