Automation focused RICOH Pro VC80000 rewrites inkjet economics
14.11.2023

Prvým hárkovým B2 tlačovým atramentovým zariadením na vodnej báze na svete sa urýchľuje digitálna transformácia poskytovateľov tlačových služieb

Pokrok v oblasti nábehu zariadenia, rýchlosti tlače, kontroly kvality, konzistencie farebnosti, výmeny médií a prediktívnej údržby zvyšujú výrobnú kapacitu a návratnosť investícií

Ricoh Europe, Londýn, 14. novembra 2023: Spoločnosť Ricoh Europe predstavuje nový model RICOH Pro VC80000. S touto novou vysokorýchlostnou atramentovou platformou môžu poskytovatelia tlačových služieb využívať zdokonalenú automatizovanú produkciu, uzavretý cyklus kontroly kvality a pokročilejšiu integráciu výrobných priestorov, aby si mohli vychutnať vysoko efektívnu prevádzku a aplikačnú flexibilitu.

RICOH Pro VC80000.
RICOH Pro VC80000 prepisuje ekonomiku atramentových tlačiarní niekoľkými prelomovými technológiami

Tlačiareň RICOH Pro VC80000 nadväzuje na úspech tlačiarne RICOH Pro™ VC70000 a je navrhnutá na produkciu výnimočnej kvality direct mailov, farebných kníh, katalógov, časopisov a komerčných tlačových aplikácií na poťahovaných médiách s gramážou do 300 g/m2. Jedinečná rodina softvérových a hardvérových nástrojov prináša zvýšenú automatizáciu výroby, kontroly kvality tlače a komunikácie s mnohými funkciami umelej inteligencie, strojového učenia a analýzy údajov, ktoré zabezpečujú predvídateľný a opakovateľný výstup s minimálnym zásahom obsluhy. 

Najmenšie zariadenie vo svojej triede s plne duplexným mechanizmom s dĺžkou menej ako desať metrov obsahuje atramentové a teplotne riadené atramentové hlavy najnovšej generácie. Zavádza množstvo prelomových technológií, ktoré dosahujú maximálne rozlíšenie 1200 x 1200 dpi, maximálnu rýchlosť 150 mpi - čo vytvára 50 % nárast produkčného výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou tlačiarní - a zameriava sa na maximalizáciu produktivity s cieľom znížiť celkové obstarávacie náklady (TCO). 

Zahŕňajú: 

  • Rýchlejší čas spustenia vďaka novej technológii sušenia "firefly". Inovatívna konfigurácia malých vyhrievaných valcov, ktoré zabezpečia, aby sa lis zahrial za menej ako polovicu času v porovnaní s typickým systémom sušenia. 
  • Automatická kontrola kvality na vyššej úrovni s plne integrovaným skenerom RICOH Pro Scanner, ktorý bol prvýkrát predstavený ako voliteľná výbava modelu RICOH Pro VC70000. Skener aktívne monitoruje viaceré aspekty kvality tlače a neustále kontroluje výkonnosť každej jednotlivej hlavy, čo umožňuje modelu Pro VC80000 automaticky udržiavať trvalo vysokú úroveň kvality výstupu. Automaticky sa kontroluje registrácia farieb prednej a zadnej strany a okamžite sa vykonávajú opravy 
  • Eliminácia manuálneho nastavovania obrazu pomocou spektrofotometra na monitorovanie reprodukcie farieb v reálnom čase. Akékoľvek odchýlky v cieľovom výstupe možno identifikovať a vykonať potrebné úpravy za chodu 
  • RICOH Supervisor™ zhromažďuje a interpretuje prevádzkové údaje pochádzajúce zo skenera RICOH Pro Scanner a ďalších pripojených produkčných tlačových zariadení a vytvára prehľadné webové prehľady pomocou analytických údajov z nástroja Business Intelligence na optimalizáciu využitia a výkonnosti zariadenia 
  • Vysoko automatizované rýchle nastavenie papiera, ktoré umožňuje optimálne fungovanie úplne nového podkladu, ktorý nie je uložený v knižnici médií, stlačením jediného tlačidla. Funkcia SmartStart umožňuje automatizované nastavenie zariadenia pred začiatkom zmeny bez prítomnosti operátora na pracovisku 
  • Rozšírená komunikácia pre inline dokončovanie uľahčuje efektívnejšie fungovanie komplexných end-to-end riešení. Podporované sú aj automatické spájacie jednotky pre nepretržitú výrobu. 
  • Inteligentná komunikácia umožňuje údržbu a zlepšenie výkonu. Servisné zásahy možno predvídať a zbierať údaje na zlepšenie prevádzkovej efektívnosti. 

Zariadenie RICOH Pro VC80000 je podporované rozmanitým portfóliom softvéru spoločnosti Ricoh, ktorý nie je závislý od značky, vrátane softvéru RICOH ProcessDirector™, ktorý je popredným automatizovaným riešením na správu pracovných postupov typu end to end, navrhnutým na snímanie, transformáciu a správu informácií a procesov spôsobom, ktorý môže pomôcť dosiahnuť 100 % integritu výstupu; RICOH Auto Color Adjuster, ktorý poskytuje presnú správu farieb a schopnosť zladenia bez potreby špecialistu na farby; a FusionPro® na zvládnutie všetkých personalizovaných komunikačných potrieb - ktoré zvyšujú efektivitu a vyššiu návratnosť investícií. 

Tieto vlastnosti sa ukázali ako víťazná kombinácia pri inštalácii beta verzie v spoločnosti Sattler Media Group v Nemecku, ktorá je jednou z popredných mediálnych spoločností v Európe so špecializáciou na komerčnú tlač, direct mail, omnichannel marketing a logistiku. Christian Haneke, manažér pre inovácie a riešenia, uvádza: "Úroveň automatizácie, ktorú dosahuje zariadenie Ricoh Pro VC80000, v kombinácii s až o 50 % vyšším výstupom vysokokvalitných produktov v porovnaní s našou súčasnou technológiou, ako aj jeho priateľský prístup k obsluhe, mení úlohu, ktorú atramentová tlač zohráva vo výrobnom portfóliu spoločnosti Sattler Media Group." 

"Naši klienti, ktorí využívajú vysokorýchlostnú atramentovú tlač, majú podobné výrobné výzvy: potrebujú vysokorýchlostnú kapacitu na plnenie veľkých objednávok a kratšie časy realizácie a nástroje na zjednodušenie a zefektívnenie prevádzky svojich tlačiarní," povedal Eef de Ridder, viceprezident Graphic Communications Group, Ricoh Europe. "RICOH Pro VC80000 je postavený na tom, vďaka čomu sa predchádzajúca generácia stala obľúbenou u klientov, a je dôkazom nášho záväzku pomáhať klientom riešiť ich výzvy. Nastavuje nový štandard v oblasti automatizácie a inteligencie v prvom rade dát, aby sa zvýšila produktivita a použiteľný výstup s konzistentnosťou medzi operátormi a zmenami. V tesnej nadväznosti na vydanie hárkovej tlačiarne B2 RICOH Pro Z75 upevňuje postavenie spoločnosti Ricoh ako lídra na trhu v oblasti produkčnej atramentovej tlače." 

Vysokorýchlostné atramentové tlačové zariadenie RICOH Pro VC80000 je k dispozícii od začiatku roka 2024 v regióne EMEA. 

---------------------- 

1Ricoh was positioned in the Leaders category of the 2023 IDC MarketScape Worldwide High Speed Inkjet Press Vendor Assessment 

Viac informácií nájdete na stránke www.ricoh-europe.com.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Poslaním a víziou spoločnosti Ricoh je umožniť jednotlivcom nájsť naplnenie prostredníctvom práce tým, že pochopíme a zmeníme spôsob, akým ľudia pracujú, aby sme mohli uvoľniť ich potenciál a kreativitu a realizovať udržateľnú budúcnosť

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ricoh.sk. 

© 2023 RICOH COMPANY, LTD.Všetky práva vyhradené. Všetky uvedené názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá:
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk
Mobile: +421 948 461 159
www.facebook.com/RicohSlovakia/ 
https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/
https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/
www.ricoh.sk