Prvým hárkovým B2 tlačovým atramentovým zariadením na vodnej báze na svete sa urýchľuje digitálna transformácia poskytovateľov tlačových služieb
18.10.2023

Prvým hárkovým B2 tlačovým atramentovým zariadením na vodnej báze na svete sa urýchľuje digitálna transformácia poskytovateľov tlačových služieb

Úspech beta verzie preukázal schopnosť digitálneho tlačového zariadenia RICOH ProTM Z75 ponúknuť jasnú cestu od ofsetu k digitálnej tlači s vyššou efektivitou, výrobnou flexibilitou a rozšírenými možnosťami využitia.

Ricoh Europe, Londýn, 18. októbra 2023: Spoločnosť Ricoh oznamuje uvedenie digitálneho tlačového zariadenia RICOH Pro Z75, prvej hárkovej atramentovej platformy B2 so zdokonalenou tlačou (automatický duplex) využívajúcej atrament na báze vody, ktorá po úspešnom testovaní na trhu urýchľuje prechod od ofsetu k digitálnej tlači s vyššou kvalitou tlače, kratšími časmi realizácie a menšími nárokmi na personál. Tlačové zariadenie je oficiálne k dispozícii na objednávky pre verejnosť v regióne EMEA od novembra 2023, pričom na základe veľkého záujmu na medzinárodných trhoch sa očakávajú objednávky na okamžité umiestnenie.

Prvým hárkovým B2 tlačovým atramentovým zariadením na vodnej báze na svete sa urýchľuje digitálna transformácia poskytovateľov tlačových služieb
V súčasnosti sa prijímajú objednávky na digitálne hárkové atramentové zariadenia RICOH Pro Z75 B2

V júni 2022 sa Heeter Printing - americký poskytovateľ komplexných služieb v oblasti marketingu so zabezpečením pre vysoko náročné odvetvia, ako je poisťovníctvo a maloobchod - spojil so spoločnosťou Ricoh, aby slúžil ako oficiálna beta pre oceňovanú platformu hárkového atramentového tlačového zariadenia B2. 


Kirk Schlecker, prezident spoločnosti Heeter Printing, komentuje: "RICOH Pro Z75 je pre našu prevádzku ako multifunkčný nástroj. Spája v sebe kvalitu obrazu, efektivitu, veľkosť tlače, flexibilitu tlačového média a ekonomiku, ktoré nám umožňujú povedať "áno" väčšiemu počtu zákaziek a poskytnúť našim klientom vyšší komfort. Vďaka podpore, ktorú spoločnosť Ricoh poskytuje, a jej záväzku stáť za svojimi produktmi je RICOH Pro Z75 presvedčivým argumentom pre každého poskytovateľa tlačových služieb, ktorý chce dosiahnuť to, čo si kedysi mohol len predstavovať." 

RICOH Pro Z75 prináša výhody hárkovej platformy s nízkymi prevádzkovými nákladmi a vysokou produktivitou atramentového tlačiarne. Ponúka rýchlosť tlače až 4 500 hárkov za hodinu (sph) pri priamej tlači alebo 2 250 sph pri obojstrannej tlači - tlači s vylepšovaním. Piezoelektrické tlačové hlavy z nehrdzavejúcej ocele prinášajú natívne rozlíšenie 1200 dpi pri všetkých rýchlostiach so štyrmi farebnými atramentmi (CMYK) na báze pigmentu, zatiaľ čo patentovaný systém sušenia zabezpečuje vysokú kvalitu výsledkov pripravených na okamžité dokončenie. Zariadenie RICOH Pro Z75 tiež rozširuje flexibilitu podkladov, pričom zvláda nepoťahované, atramentom ošetrené a ofset poťahované médiá s gramážou až 400 g/m2 a maximálnou veľkosťou hárku 585 mm x 750 mm.

"Keďže menšie série a rastúci dopyt po komunikácii orientovanej na dáta nútia poskytovateľov tlačových služieb prispôsobiť svoje výrobné stratégie, pomáhame im využívať najnovší hardvér, softvér a údaje, aby sa stali pre svojich klientov nevyhnutnými, pričom RICOH Pro Z75 je silným príkladom tohto záväzku v praxi," povedal Eef de Ridder, viceprezident pre grafickú komunikáciu spoločnosti Ricoh Europe. "Výsledkom je nová úroveň výkonu, ktorá umožňuje jednoduchšiu, rýchlejšiu a rentabilnejšiu produkciu aplikácií, ako je direct mail, pohľadnice, marketingové materiály a ďalšie komerčné tlačové úlohy."

Okrem vysokých rýchlostí tlače a možností automatickej obojstrannej tlače sú súčasťou tlačového zariadenia významné riešenia automatizácie a intuitívny ovládací panel, ktoré znižujú potrebu operátorských zásahov a zvyšujú efektívnosť zmeny. Kvalitná konštrukcia podobná ofsetovej a moderné, odolné tlačové hlavy sú navrhnuté tak, aby maximalizovali dobu prevádzkyschopnosti a využiteľnosti zariadenia. Pozornosť venovaná detailom, od vzduchom podporovaného podávania hárkov, ktoré minimalizuje problémy s podávaním a prepravou papiera, až po konfigurovateľný vysokokapacitný stohovač, ktorý zabezpečuje presné a rovné stohovanie papiera, zefektívňuje celý proces práce.

Nová produkčná atramentová platforma je určená pre firmy, ktoré spravujú veľké objemy úloh, vyžadujúce spoľahlivú prevádzku a značnú kapacitu, a je podporovaná programom profesionálnych služieb spoločnosti Ricoh. Klienti budú mať prístup k najlepším vlastným riešeniam Ricoh pre automatizáciu workflow vo svojej triede, ako sú RICOH TotalFlow BatchBuilder™ a RICOH Supervisor™, plus poradenské služby EDGE pre rozvoj podnikania a komplexné marketingové riešenia, ako je MarcomCentral®, aby sa maximalizovala návratnosť investícií a hodnota spoločnosti.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Poslaním a víziou spoločnosti Ricoh je umožniť jednotlivcom nájsť naplnenie prostredníctvom práce tým, že pochopíme a zmeníme spôsob, akým ľudia pracujú, aby sme mohli uvoľniť ich potenciál a kreativitu a realizovať udržateľnú budúcnosť

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ricoh.sk. 

© 2023 RICOH COMPANY, LTD.Všetky práva vyhradené. Všetky uvedené názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá:
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk
Mobile: +421 948 461 159
www.facebook.com/RicohSlovakia/ 
https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/
https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/
www.ricoh.sk