Domovská stránkaSpäť do menu
Prehľad

Meníme prístup k práci

Technológia mení spôsob, akým pracujeme. V spoločnosti Ricoh sa staráme o to, aby bola zmena pozitívna pre vaše tímy aj vaše podnikanie. Asistujeme vám pri každom kroku vašej cesty s cieľom zaistiť bezproblémový prechod do plne digitálneho pracovného priestoru
Zoznámte sa s našimi kancelárskymi produktami
Obchodná služba
Digitálny pracovný priestor

Prístup odkiaľkoľvek

Hybridné a mobilné pracovné režimy formujú našu budúcnosť. Pri navrhovaní, integrovaní a podporovaní vašich digitálnych pracovných priestorov uplatňujeme holistický prístup, aby sme podporili zanietenosť zamestnancov podávať stále lepšie výkony.
Objavte naše riešenia digitálneho pracovného priestoru
Správa obchodných procesov

Synchronizáciou k úspechu

Manuálne úlohy už viac nemusia zdržiavať vašich zamestnancov. Optimalizujeme vaše obchodné procesy s cieľom umožniť zamestnancom podávať lepšie výkony; poskytujeme technológie, odborné znalosti a podporu na zefektívnenie a zjednodušenie procesov naprieč vašou spoločnosťou
Objavte všetky naše riešenia správy obchodných procesov
Cloud a infraštruktúra

Cloud ako univerzálne riešenie

Využitie plného potenciálu cloudu si vyžaduje správny plán a tím, ktorý ho dokáže zrealizovať. Poskytujeme cloudové riešenia a odborné znalosti, ktoré zvýšia vašu pružnosť, nákladovú efektívnosť, zabezpečenie vašich obchodných činností, a zároveň budú pokračovať v inováciách novej generácie.
Objavte všetky naše riešenia cloudu a infraštruktúry
Kybernetická bezpečnosť

Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie

Zariadenia s možnosťou pripojenia na internet vytvárajú nové zraniteľné miesta, ktoré sú ohrozené prípadnými kybernetickými útokmi. Pomôžeme vám prejsť do ofenzívy proti kybernetickému zločinu s využitím inteligentných služieb a riešení kybernetickej bezpečnosti, ktoré sú zosúladené s vašimi kľúčovými obchodnými procesmi.
Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie
Digitálne skúsenosti

Nová úroveň skúseností

Vynikajúca zákaznícka skúsenosť sa začína vynikajúcou skúsenosťou zamestnancov. Náš vysokokvalifikovaný tím dátových špecialistov a vývojárov navrhuje, buduje, implementuje a poskytuje servis riešení, ktoré potrebujete na prekonanie očakávaní na každom kontaktnom mieste.
Zoznámte sa s riešeniami pre Digitálne skúsenosti
Kancelárske produkty a softvér

Najlepšia kvalita vo svojej triede

Spoločnosť Ricoh je dobre známa vysokokvalitnými tlačiarňami, digitálnymi duplikátormi a multifunkčnými zariadeniami (tlač/skener/kopírovanie). K dispozícii je veľa variantov líšiacich sa rýchlosťou, rozmermi a funkciami, takže si môžete vybrať z modelov a vlastností, ktoré najviac vyhovujú vašej pracovnej skupine, kancelárii alebo učebni.
Zoznámte sa s kancelárskymi produktami a softvérom
Prehľad

Podpora produktov a služieb

Kompletná podpora produktov a služieb – všetko potrebné na jednom mieste. Poskytujeme podporu, poradenstvo a riešenia na udržanie chodu vašej firmy.
Získajte podporu
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Všetko na jednom mieste

Nájdete tu novinky týkajúce sa nášho podniku, informácie o produktových inováciách a ľuďoch, ako aj o podujatiach, ktoré organizujeme a navštevujeme.
Nenechajte si ujsť žiadne informácie
News and events from Ricoh
Spoločnosť

Kto sme a čo robíme

V spoločnosti Ricoh sa vždy usilujeme vypočuť hlasy našich zákazníkov a poskytovať vám inovatívne riešenia, produkty a služby, ktoré sú v súlade s vašimi podnikateľskými cieľmi. Snažíme sa pridávať hodnotu k vašim službám a produktom. Prispôsobujeme sa meniacim sa podnikateľským prostrediam.
Zistite viac o spoločnosti Ricoh
Prehľad

Budeme radi, keď sa ozvete

Či už máte otázku týkajúcu sa cien našich riešení alebo produktov, potrebujete pomoc so správou vášho účtu alebo už používate naše produkty a máte otázku v súvislosti s podporou, náš tím je vám pripravený pomôcť.
Kontaktujte nás
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Pomáhame vám udržať krok pred konkurenciou

Objavte a prečítajte si naše najnovšie poznatky o tom, čo je najdôležitejšie v rámci obchodných riešení.
Prieskumy
Ricoh Insights - Overview

Prečo je zvládnutie skúseností zamestnancov dôležitejšie ako kedykoľvek predtým

Nicola Downing, generálna riaditeľka spoločnosti Ricoh Europe

Ricoh Europe, Londýn, 16. marca 2023 - Zlé počasie. Doprava. Neočakávané účty. Sú určité frustrácie, ktoré určite vydržia skúšku časom. Aby sa k nim ďalšie nepridávali, musia lídri spoločností zabezpečiť, aby zamestnanci netrpeli sťaženými podmienkami na pracovisku.

Prečo je zvládnutie skúseností zamestnancov dôležitejšie ako kedykoľvek predtým

Riziko určite existuje. Prieskum, ktorý si objednala spoločnosť Ricoh Europe, odhalil rozpor medzi vnímaním pracovného prostredia zo strany zamestnávateľov a zamestnancov. Takmer tri štvrtiny (72 %) osôb s rozhodovacími právomocami tvrdia, že navrhujú procesy a systémy na pracovisku s ohľadom na skúsenosti zamestnancov, ale len 58 % zamestnancov s tým súhlasí. 

Okrem toho má časť pracovníkov pocit, že inovácie, ktoré im majú uľahčiť život, nie sú správne. Viac ako tretina (36 %) tvrdí, že nové technológie zavádzané v spoločnosti neovplyvňujú ich prácu. To poukazuje na to, že niektorí zamestnávatelia nerozumejú potrebám svojich ľudí a nereflektujú ich, pokiaľ ide o digitálnu transformáciu. 

Ako to často býva, nečinnosť by mohla mať závažné dôsledky. Pokles produktivity, stagnácia rastu a čoraz väčší počet talentovaných ľudí, ktorí chcú odísť, by sa mohli stať realitou.

Záujem o skutočne účinné nástroje však určite existuje.

Z nášho prieskumu vyplýva, že takmer dve tretiny zamestnancov (64 %) sa domnievajú, že by mohli svojej spoločnosti priniesť väčšiu hodnotu, keby mali k dispozícii správne technológie. Nie je ťažké pochopiť, prečo sú niektorí pracovníci frustrovaní. Každá tretia európska firma v súčasnosti nepoužíva softvér na riadenie produktivity a projektov (32 %), softvér na automatizáciu (34 %), ani technológiu hybridných porád (30 %), a to napriek požiadavkám zamestnancov. 

V sídle spoločnosti Ricoh Europe v Londýne sú všetky konferenčné miestnosti vybavené technológiou, ktorá zabezpečuje bezproblémovú skúsenosť pre každého - bez ohľadu na to, aké zariadenie používa. Naše zasadacie miestnosti sú vybavené interaktívnymi tabuľami Ricoh, monitormi LCD, jednotkami na podporu rôznych typov pripojenia a možnosťami bezdrôtovej prezentácie. Táto technológia je efektívna, ľahko použiteľná a konzistentná, aby sa zabezpečila kompatibilita s rôznymi zariadeniami a operačnými systémami. To znamená, že ktokoľvek môže vstúpiť do rokovacej miestnosti a v okamihu hostiť alebo prezentovať. Vytvorenie fyzického usporiadania kancelárie bolo skutočne inkluzívnym procesom. Naši ľudia zohrávali aktívnu úlohu pri poskytovaní spätnej väzby na prístup k dizajnu, čo bolo skvelé pre podporu investícií a hrdosti na svoje nové pracovisko. Nikdy by nestačilo s nimi len konzultovať - poskytnutú spätnú väzbu bolo potrebné pochopiť a realizovať. 

Nedajte sa pomýliť, firmy sa usilovne snažia investovať do nástrojov a technológií, ktoré im zabezpečia budúci rast a pomôžu  udržať si konkurencieschopnosť. Nedokážu sa však spojiť so svojimi ľuďmi v otázke, čo im uľahčí, zefektívni a spríjemní pracovný život. 

Ľudia musia navždy zostať v centre akejkoľvek transformácie pracoviska. Musí to byť samozrejmé - rovnako ako zlé počasie, doprava a neočakávané účty.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.


Kontakt pre médiá: 
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
Mobile: +421 948 461 159