Prečo je zvládnutie skúseností zamestnancov dôležitejšie ako kedykoľvek predtým
16.03.2023

Prečo je zvládnutie skúseností zamestnancov dôležitejšie ako kedykoľvek predtým

Nicola Downing, generálna riaditeľka spoločnosti Ricoh Europe

Ricoh Europe, Londýn, 16. marca 2023 - Zlé počasie. Doprava. Neočakávané účty. Sú určité frustrácie, ktoré určite vydržia skúšku časom. Aby sa k nim ďalšie nepridávali, musia lídri spoločností zabezpečiť, aby zamestnanci netrpeli sťaženými podmienkami na pracovisku.

Prečo je zvládnutie skúseností zamestnancov dôležitejšie ako kedykoľvek predtým

Riziko určite existuje. Prieskum, ktorý si objednala spoločnosť Ricoh Europe, odhalil rozpor medzi vnímaním pracovného prostredia zo strany zamestnávateľov a zamestnancov. Takmer tri štvrtiny (72 %) osôb s rozhodovacími právomocami tvrdia, že navrhujú procesy a systémy na pracovisku s ohľadom na skúsenosti zamestnancov, ale len 58 % zamestnancov s tým súhlasí. 

Okrem toho má časť pracovníkov pocit, že inovácie, ktoré im majú uľahčiť život, nie sú správne. Viac ako tretina (36 %) tvrdí, že nové technológie zavádzané v spoločnosti neovplyvňujú ich prácu. To poukazuje na to, že niektorí zamestnávatelia nerozumejú potrebám svojich ľudí a nereflektujú ich, pokiaľ ide o digitálnu transformáciu. 

Ako to často býva, nečinnosť by mohla mať závažné dôsledky. Pokles produktivity, stagnácia rastu a čoraz väčší počet talentovaných ľudí, ktorí chcú odísť, by sa mohli stať realitou.

Záujem o skutočne účinné nástroje však určite existuje.

Z nášho prieskumu vyplýva, že takmer dve tretiny zamestnancov (64 %) sa domnievajú, že by mohli svojej spoločnosti priniesť väčšiu hodnotu, keby mali k dispozícii správne technológie. Nie je ťažké pochopiť, prečo sú niektorí pracovníci frustrovaní. Každá tretia európska firma v súčasnosti nepoužíva softvér na riadenie produktivity a projektov (32 %), softvér na automatizáciu (34 %), ani technológiu hybridných porád (30 %), a to napriek požiadavkám zamestnancov. 

V sídle spoločnosti Ricoh Europe v Londýne sú všetky konferenčné miestnosti vybavené technológiou, ktorá zabezpečuje bezproblémovú skúsenosť pre každého - bez ohľadu na to, aké zariadenie používa. Naše zasadacie miestnosti sú vybavené interaktívnymi tabuľami Ricoh, monitormi LCD, jednotkami na podporu rôznych typov pripojenia a možnosťami bezdrôtovej prezentácie. Táto technológia je efektívna, ľahko použiteľná a konzistentná, aby sa zabezpečila kompatibilita s rôznymi zariadeniami a operačnými systémami. To znamená, že ktokoľvek môže vstúpiť do rokovacej miestnosti a v okamihu hostiť alebo prezentovať. Vytvorenie fyzického usporiadania kancelárie bolo skutočne inkluzívnym procesom. Naši ľudia zohrávali aktívnu úlohu pri poskytovaní spätnej väzby na prístup k dizajnu, čo bolo skvelé pre podporu investícií a hrdosti na svoje nové pracovisko. Nikdy by nestačilo s nimi len konzultovať - poskytnutú spätnú väzbu bolo potrebné pochopiť a realizovať. 

Nedajte sa pomýliť, firmy sa usilovne snažia investovať do nástrojov a technológií, ktoré im zabezpečia budúci rast a pomôžu  udržať si konkurencieschopnosť. Nedokážu sa však spojiť so svojimi ľuďmi v otázke, čo im uľahčí, zefektívni a spríjemní pracovný život. 

Ľudia musia navždy zostať v centre akejkoľvek transformácie pracoviska. Musí to byť samozrejmé - rovnako ako zlé počasie, doprava a neočakávané účty.

Zdroj: Nicola Downing, CEO Ricoh Europe, LinkedIn

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá: 

Monika Pravdová

Marketing Executive

RICOH Slovakia s.r.o.

E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk

Mobile: +421 948 461 159

www.facebook.com/RicohSlovakia/

https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/

https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/

www.ricoh.sk