Nový RICOH Pro™ C9500 prináša komerčným tlačiarňam rozšírené zdroje príjmov a prevádzkovú efektivitu
02.08.2023

Nový RICOH Pro™ C9500 prináša komerčným tlačiarňam rozšírené zdroje príjmov a prevádzkovú efektivitu

Efektívnosť pracovných postupov a optimalizácia nákladov pomôžu zjednodušiť operácie, automatizovať úlohy, maximalizovať produktivitu a uvoľniť čas na iné úlohy.

Ricoh Slovakia, Bratislava, 2. augusta 2023Ricoh Europe umožňuje komerčným tlačiarňam rozšíriť zdroje príjmov a zvýšiť prevádzkovú efektívnosť s novou generáciou digitálneho farebného hárkového tlačiarenského zariadenia RICOH Pro™ C9500.

Ricoh Pro C9500
Ricoh Pro C9500 novej generácie bol vylepšený o technológie zvyšujúce výkon

Vývoj veľmi obľúbeného modelu RICOH Pro™ C9200 bol vylepšený o technológie zvyšujúce výkon, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvýšili produktivitu a kvalitu a zároveň zjednodušili operácie a rozšírili možnosti použitia. Zlepšila sa efektívnosť a automatizácia a zároveň sa vyvinula väčšia úspora práce v celom pracovnom procese. Súhrnne podporujú kontrolu nákladov, rozširovanie podnikania a uvoľňujú čas na iné úlohy. 

Vlajková loď na báze tonerov bola vyvinutá aj s cieľom umožniť komerčným špecialistom ďalej urýchliť prechod z analógového na digitálny spôsob tlače, alebo s dôverou modernizovať svoje digitálne možnosti orientované na tlač na požiadanie. 

Novovyvinutý kontrolér RICOH GC OS (Graphic Communications Operating System) priniesol vylepšenia v oblasti správy prevádzky a údržby. Jeho súčasťou je väčšia obrazovka s intuitívnym, používateľsky prívetivým rozhraním a je kompatibilný s externými diagnostickými systémami a programami údržby. Používatelia majú prístup k zariadeniu z počítača alebo tabletu a jeho nastavenia môžu vzdialene spravovať, čo šetrí čas aj v prostredí s viacerými kvalifikovanými pracovníkmi, kde operátori tlačiarne vykonávajú množstvo úloh.

Väčšiu automatizáciu a prevádzkovú efektívnosť zabezpečuje nová jednotka automatickej diagnostiky farieb, ktorá automatizuje tri kritické kontroly v komerčnej tlači: kvalitu, registráciu a kolísanie farebnosti. Prináša zvýšenú presnosť kontroly; zároveň je teraz vyššia efektivita po kontrole s funkciami automatickej dotlače a prečisťovania a postup nastavení je teraz jednoduchší na obsluhu so siedmimi úrovňami detekcie, z ktorých si môžete vybrať. 

Medzi ďalšie funkcie a vylepšenia patria:

  • Vylepšená manipulácia s médiami s gramážou papiera od 40 do 470 g/m2 s rozšírenými možnosťami vstupu a výstupu pre médiá s dĺžkou až 1260 mm
  • Novo vyvinutý systém fixácie, ktorý umožňuje hladký prechod médií procesom fixácie a zároveň rovnomerné pôsobenie tepla a tlaku na dosiahnutie vysokej kvality obrazu na širokom spektre médií
  • Nová jednotka na prenos papiera, ktorá umožňuje lepšiu registráciu prednej a zadnej strany
  • Vylepšený 21,5-palcový ovládací panel umožňujúci ovládanie aplikácií z jedného miesta
  • Nové výkonné možnosti DFE (Digital Front End) vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Fiery na podporu prevádzkovej efektívnosti a účinnosti
  • Zvýšenie rýchlosti až na 135 strán za minútu prostredníctvom modulu produktivity, ktorý je možné doplniť aj po inštalácii
  • Zvýšená produktivita s rýchlym časom nastavenia a maximálnou dobou prevádzkyschopnosti
  • Nové možnosti dokončovania s GBC StreamPunch Plus na inline bigovanie a perforovanie a jednotkou Plockmatic Crease Trimmer na orezávanie a bigovanie zhora a zdola

Eef de Ridder, viceprezident Graphic Communications Group, Ricoh Europe, hovorí: "Nový model Pro C9500 predstavuje skok vpred vo vývoji produkčnej technológie navrhnutej tak, aby umožnila komerčným tlačiarňam rozšíriť produkčný záber. Jeho možnosti sú ďalej podporené radom softvérových možností s pridanou hodnotou vrátane RICOH TotalFlow Supervisor™, RICOH TotalFlow Production Manager a RICOH FusionPro, ktoré umožňujú klientom maximalizovať efektivitu a návratnosť investícií do produktov Ricoh."

Model Pro C9500 obsahuje aj osvedčené technológie, ktoré boli zavedené v modeli RICOH Pro C9200. Patrí medzi ne technológia VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser), DEMS (Development Electric-field Modulation System), vyhladzovací valec na fixačnom páse, DSC (Dynamic Shading Correction), nastavenie registrácie a systém inline senzorov.

Digitálne farebné hárkové tlačové zariadenie RICOH Pro C9500 je od septembra k dispozícii v Európe, na Strednom východe a v Afrike.

Viac informácií nájdete na stránke www.ricoh-europe.com/campaigns/pro-c9500.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá: 

Monika Pravdová

Marketing Executive

RICOH Slovakia s.r.o.

E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk

Mobile: +421 948 461 159

www.facebook.com/RicohSlovakia/

https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/

https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/

www.ricoh.sk