Konzultácia s klientmi pomáha spoločnosti Masquelibros písať novú budúcnosť s investíciou do Ricoh Pro ™ VC60000
18.06.2020

Konzultácia s klientmi pomáha spoločnosti Masquelibros písať novú budúcnosť s investíciou do Ricoh Pro ™ VC60000

Ricoh Europe, Londýn, 18. jún 2020 – Španielsky špecialista na výrobu digitálnych kníh Masquelibros sa po konzultácii so svojimi klientmi transformuje na responzívnu tlač na objednávku, keďže vzhľadom na dopyt rozširuje svoje zameranie o výrobu digitálnych časopisov. Posilnený investíciou do zariadenia Ricoh Pro™ VC60000 zväčšil rozsah kontinuálnej tlače.

Ricoh Pro VC6000
Španielska tlačiareň kníh Masquelibros si vybrala na transformáciu výroby digitálnej tlače Ricoh Pro VC60000.
Nahradenie kontinuálneho tlačového stroja InfoPrint 5000 a pridanie digitálneho zariadenia Ricoh Pro™ C9200 pre farebnú hárkovú tlač pomôže spoločnosti Masquelibros rozšíriť ponuku služieb pre svojich lokálnych a národných vydavateľských klientov. To taktiež podporí rozšírenie klientskej základne a umožní väčší dosah aj do iných častí Európy
Generálny riaditeľ Felipe Garcia si pre dosiahnutie svojej vízie vybral túto tlačiareň kvôli jej rýchlosti, produktivite, flexibilite, stabilite farieb a rozšírenej škále farieb. Dôležitá bola aj jej schopnosť produkovať živé farby na tradičných ofsetových natieraných médiách s gramážou až do 250 g/m2 bez prípravných náterov.
Zariadenie Ricoh Pro VC60000 spoločnosti Maquelibros je podporované radom softvérových riešení, ktoré budú plánovať a riadiť čoraz rôznorodejšiu kombináciu úloh. Od objednávky po jej dokončenie dostáva Ricoh ProcessDirector úlohy zo systému Optimus MIS a automaticky rozdeluje spracovanie na hárkové tlačiarne alebo kontinuály. Ricoh ProcessDirector riadi integráciu riešení tretej strany pre výstupnú kontrolu, správu farieb a uloženie do pracovného toku a dodáva 2D čiarové kódy pre automatické nastavenie dokončovacieho systému pre dynamické rezanie médií. Okrem zaistenia rýchleho, bezproblémového a efektívneho výrobného procesu, Ricoh ProcessDirector tiež disponuje schopnosťou sledovať knižné bloky a obaly kníh, a spätne odosielať pracovné údaje a stav do MIS.
Ďalším dôvodom, prečo bola vybraná práve spoločnosť Ricoh, je jej špecializovaná podpora pre klientov – čo sa ukázalo počas procesu inštalácie, ktorý sa začal tesne pred uzavretím Španielska v dôsledku ochorenia COVID-19. Po uvoľnení opatrení bol zostavený tím miestnych technikov. Všetko bolo diaľkovo riadené spoločnosťou Ricoh Europe – od konštrukcie až po úspešné uvedenie do prevádzky.
„Vybrali sme tlačiareň, aby nám pomohla reagovať na niektoré zásadné zmeny v dopyte na trhu,“ vysvetľuje Garcia. „Vydavatelia chcú cenovo dostupné, vysoko kvalitné a malosériové knihy s rýchlym obratom. To znamená, že potrebujeme tlačiareň, ktorá by nám umožnila poskytovať široký rozsah tlače v požadovaných množstvách.
Očakávame tiež, že viac časopisov prejde na digitálnu výrobu a tlačiareň je ideálna na to, aby takúto prácu zvládla. Kombináciou tlačiarne s našimi špičkovými dokončovacími schopnosťami a starostlivo zváženým pracovným procesom od začiatku do konca sme vytvorili najefektívnejšie možnosti výroby digitálnej tlače. Teraz môžeme poskytnúť čokoľvek, čo od nás vydavatelia požadujú. Máme tiež vynikajúce predpoklady na to, aby sme rozšírili náš dosah na trhu v rámci ponúkaných produktov a služieb, odvetví, ktoré môžeme podporiť, a geografický dosah, v ktorom môžeme pracovať.“
„Rozhodnutie spoločnosti Masquelibros investovať do zariadenia Pro VC60000 jej umožnilo počúvať svojich klientov, stavať na tom, čo už vie, a skúmať nové príležitosti zo solídneho základu,“ povedal Eef de Ridder, viceprezident Commercial Printing Group, Ricoh Europe. „Nasledovala kompletná prevádzková kontrola, ktorá umožnila tímu uskutočniť transformáciu s prehľadom a istotou, a to aj za tých najnáročnejších okolností. Vďaka tomu je spoločnosť Masquelibros v najlepšej pozícii na to, aby čo najlepšie využila vznikajúce príležitosti.“
Viac informácií nájdete na www.ricoh-europe.com,
Ricoh Slovakia Instagram

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá: 

Monika Pravdová

Marketing Executive

RICOH Slovakia s.r.o.

E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk

Mobile: +421 948 461 159

www.facebook.com/RicohSlovakia/

https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/

https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/

www.ricoh.sk