26.03.2024

Komerčná tlač definovaná automatizovanými riešeniami Ricoh pre Graphic Arts

Zvýšenie efektivity výroby vďaka novému softvéru bez ohľadu na dodávateľa, vyvinutému na základe spätnej väzby od klientov

Ricoh Slovakia, Bratislava, 26. marca 2024 - Bezdotykové odovzdávanie úloh od začiatku až po ich dokončenie sa stane výrobnou realitou pre komerčné tlačové prevádzky vďaka riešeniam Ricoh pre workflow v oblasti Graphic Arts vrátane RICOH ProcessDirector™. Najnovší prírastok do inovatívneho softvérového portfólia spoločnosti Ricoh bude predvedený na veľtrhu drupa 2024, hala 8a, Messe Düsseldorf, Nemecko, od 28. mája do 7. júna. 

Komerčná tlač definovaná automatizovanými riešeniami Ricoh pre Graphic Arts
Riešenia Ricoh pre Graphic Art boli spoločne inovované s cieľom reagovať na kľúčové výzvy trhu a "Uvoľnenia sily automatizácie" na dosiahnutie udržateľného rastu

Dnešné prostredie tlačovej produkcie predstavuje množstvo výziev v oblasti pracovných postupov vrátane početných vstupných tokov, viacerých výrobných technológií, nesúvislých pracovných postupov a nedostatočného prehľadu o úlohách, čo vedie k časovo náročným kontaktným fázam, nákladným preťaženiam, zníženej produktivite a zbytočnému plytvaniu.

 Prieskum trhu spoločnosti Keypoint Intelligence potvrdzuje, že neexistuje jediný dominantný spôsob zadávania tlačových úloh a zadávanie úloh je najmenej automatizovaným procesom pracovného toku. V západnej Európe len 13 % úloh na tlač z webu, ktoré komerční poskytovatelia tlače prijmú, prejde do rovnakého výrobného pracovného procesu ako úlohy prijaté inými spôsobmi podávania.

Nový softvér Ricoh Graphic Arts workflow, vyvinutý v spolupráci s klientmi a analytikmi, využíva možnosti osvedčených technologických riešení vrátane škálovateľného a dodávateľsky nezávislého softvéru RICOH ProcessDirector. Tieto modernizované nástroje umožňujú komerčným tlačovým prevádzkam zefektívniť svoje procesy a minimalizovať kontaktné body - od vstupu až po dokončenie - automatickým preflightom, ukladaním a dávkovaním úloh. Integráciou existujúcich pracovných postupov a umožnením automatického smerovania úloh do výroby softvér uľahčuje prechod z tradičnej analógovej na digitálnu tlač.

RICOH TotalFlow Producer™ umožňuje poskytovateľom tlače s jednou alebo viacerými pobočkami automatizovať zadávanie úloh pomocou centralizovaného webového portálu, ktorý umožňuje prehľad a kontrolu nad produkčným zaťažením v rámci celej prevádzky. Tento transformačný softvér, ktorý je v Európe k dispozícii od konca apríla, minimalizuje potrebu kvalifikovanej pracovnej sily pri zadávaní a spracovaní úloh, znižuje preťaženie a plytvanie a zvyšuje ziskovosť.

V kombinácii s technológiou RICOH Predictive Insight™, ktorá bola prvýkrát predstavená na vysokorýchlostnom atramentovom tlačovom zariadení RICOH Pro™ VC80000, umožňujú riešenia Ricoh pre Graphic Art získať prehľad na základe údajov a optimalizovať výkon. Funkcie umelej inteligencie a strojového učenia monitorujú ziskovosť úloh, procesov a operácií, aby pomohli optimalizovať čas prevádzkyschopnosti a výkonnosť hardvéru a zároveň minimalizovať prerušenia cyklu údržby. Automaticky zhromažďuje údaje z riešení pracovných postupov, tlačových a dokončovacích zariadení s cieľom formulovať zistenia na maximalizáciu návratnosti investícií, pomôcť pri rozhodovaní o investíciách na základe údajov a zlepšiť celkové obchodné výsledky.

Riešenia Ricoh pre Graphic Art zahŕňajú aj oceňovaný RICOH Auto Color Adjuster, ktorý ľahko a rýchlo dosahuje farebné profily presne prispôsobené priemyselným štandardom pre ofset aj digitál bez potreby odborných operátorov pre farebnú tlač.

Pokročilé automatizačné riešenia Ricoh pre Graphic Art optimalizujú výrobu od začiatku do konca:

  • Zvyšovanie produktivity s cieľom maximalizovať návratnosť investícií
  • Zníženie počtu tlačových chýb a závislosti na pracovnej sile s cieľom pomôcť dosiahnuť termíny
  • Podpora kombinovaných trhových aplikácií, ktoré môžu tlačiť na digitálnych a ofsetových tlačových zariadeniach
  • Prepojenie údajov v rámci celej prevádzky s otvorenou architektúrou bez ohľadu na dodávateľa
  • Zlepšenie internej komunikácie a komunikácie s klientmi poskytnutím prehľadu o úlohách v reálnom čase
  • Minimalizácia odpadu, prispievanie k udržateľným postupom

Eef de Ridder, viceprezident Graphic Communications Group, Ricoh Europe, hovorí: "Najnovší prírastok k našim riešeniam vyvinutým spoločnosťou Ricoh, ktoré sú agnostické voči dodávateľom, podporuje náš prístup k spoločným inováciám prostredníctvom spoločného riešenia problémov produkčnej tlače, pracovného toku a viditeľnosti. Medzi prevádzkové problémy, ktoré pomáha odstrániť, patrí nedodržiavanie termínov, neschopnosť lokalizovať úlohu a neefektívna výroba. Zabezpečuje tiež plynulejšiu prevádzku naprieč rôznymi technológiami a lokalitami spoločnosti s cieľom optimalizovať produktivitu a rozšíriť nové obchodné príležitosti."

Nová technológia Ricoh pre Graphic Art bude k dispozícii od konca roka 2024.

Viac informácií nájdete na https://www.ricoh-europe.com/news-events/events/drupa-2024/

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Poslaním a víziou spoločnosti Ricoh je umožniť jednotlivcom nájsť naplnenie prostredníctvom práce tým, že pochopíme a zmeníme spôsob, akým ľudia pracujú, aby sme mohli uvoľniť ich potenciál a kreativitu a realizovať udržateľnú budúcnosť

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ricoh.sk. 

© 2023 RICOH COMPANY, LTD.Všetky práva vyhradené. Všetky uvedené názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá:
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk
Mobile: +421 948 461 159
www.facebook.com/RicohSlovakia/ 
https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/
https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/
www.ricoh.sk