Správa

Zjednotená pracovná sila

Pracovníci všetkých generácií sú jednotnejší ako kedykoľvek predtým


Pracovná sila je jednotnejšia ako kedykoľvek predtým vo svojej požiadavke na radikálnu zmenu v spôsobe, akým všetci budeme podnikať v budúcnosti.
 
Nová štúdia spoločnosti Ricoh Europe, ktorú uskutočnila spoločnosť Coleman Parkes, skúma, či sa názory a postoje rôznych generácií na pracovisku od seba vzdialili alebo sa k sebe priblížili. Skúma tiež, aká veľká pozornosť by sa mala venovať potrebám rôznych generácií, a ako najlepšie zabezpečiť, aby každý jednotlivec mohol prosperovať.
 
Generácie sú definované nasledovne:
  • Generácia Baby Boomers: 1946 až 1964
  • Generácia X: 1965 až 1980
  • Generácia Y: 1981 až 1995
  • Generácia Z: 1996 – doteraz
 
Prieskum sa uskutočnil v roku 2019 na 4 580 respondentoch z Rakúska, Belgicka, Luxemburska, Českej republiky, Dánska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Talianska, Holandska, Nórska, Poľska, Portugalska, Ruska, Slovenska, Južnej Afriky, Španielska, Švédska, Švajčiarska, Turecka, Spojeného kráľovstva a Írska.
report and research
Stiahnite si report

Polia s hviezdičkou (*) sú povinné.

* Toto pole je povinné
* Toto pole je povinné
* Toto pole je povinné
* Toto pole je povinné
* Toto pole je povinné
* Toto pole je povinné

Pracovníci hledají „dokonalé spojení“ s hodnotami zaměstnavatele

Bez ohledu na věk se výběr profese a pracovního stylu stává více rozhodujícím faktorem toho, kdo jsme jako jednotlivci. Mladší zaměstnanci jsou často popisováni jako idealisté, kterým záleží na hodnotách. Toto označení je přesně vystihuje a platí nejen pro ně. 
 
V hodnoty a ideály své společnosti věří dvě třetiny (65 %) lidí všech generací. Většina zaměstnanců napříč všemi generacemi souhlasí s tím, že udržitelnost musí být v budoucnu klíčovou prioritou. Je nevyhnutelné, že způsob, jakým se dnes ve světě podniká, se v následujících letech dramaticky změní.

Technológie umožňujú zvyšovanie produktivity, preto by sa zamestnanci potešili štvordňovému pracovnému týždňu

Vyriešenie hlavolamu týkajúceho sa produktivity v práci spočíva v menšom počte hodín každý týždeň, nie väčšom. Väčšina európskych zamestnancov si myslí, že v blízkej budúcnosti je pravdepodobný štvordňový pracovný týždeň, čo je výsledkom výhod technológií na pracovisku, ktoré šetria čas. Správne nástroje môžu zlepšiť ich produktivitu a efektívnosť, možno dokonca ušetria dostatok času, aby moholi skrátiť pracovný týždeň. 
 
Bez ohľadu na vekovú skupinu, takmer tri štvrtiny (72 %) zamestnancov majú záujem o väčší vplyv na svoju prácu a zvýšenie svojej produktivity prostredníctvom školení a využívania technológií.