Domovská stránkaSpäť do menu
Prehľad

Meníme prístup k práci

Technológia mení spôsob, akým pracujeme. V spoločnosti Ricoh sa staráme o to, aby bola zmena pozitívna pre vaše tímy aj vaše podnikanie. Asistujeme vám pri každom kroku vašej cesty s cieľom zaistiť bezproblémový prechod do plne digitálneho pracovného priestoru
Zoznámte sa s našimi kancelárskymi produktami
Obchodná služba
Digitálny pracovný priestor

Prístup odkiaľkoľvek

Hybridné a mobilné pracovné režimy formujú našu budúcnosť. Pri navrhovaní, integrovaní a podporovaní vašich digitálnych pracovných priestorov uplatňujeme holistický prístup, aby sme podporili zanietenosť zamestnancov podávať stále lepšie výkony.
Objavte naše riešenia digitálneho pracovného priestoru
Správa obchodných procesov

Synchronizáciou k úspechu

Manuálne úlohy už viac nemusia zdržiavať vašich zamestnancov. Optimalizujeme vaše obchodné procesy s cieľom umožniť zamestnancom podávať lepšie výkony; poskytujeme technológie, odborné znalosti a podporu na zefektívnenie a zjednodušenie procesov naprieč vašou spoločnosťou
Objavte všetky naše riešenia správy obchodných procesov
Cloud a infraštruktúra

Cloud ako univerzálne riešenie

Využitie plného potenciálu cloudu si vyžaduje správny plán a tím, ktorý ho dokáže zrealizovať. Poskytujeme cloudové riešenia a odborné znalosti, ktoré zvýšia vašu pružnosť, nákladovú efektívnosť, zabezpečenie vašich obchodných činností, a zároveň budú pokračovať v inováciách novej generácie.
Objavte všetky naše riešenia cloudu a infraštruktúry
Kybernetická bezpečnosť

Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie

Zariadenia s možnosťou pripojenia na internet vytvárajú nové zraniteľné miesta, ktoré sú ohrozené prípadnými kybernetickými útokmi. Pomôžeme vám prejsť do ofenzívy proti kybernetickému zločinu s využitím inteligentných služieb a riešení kybernetickej bezpečnosti, ktoré sú zosúladené s vašimi kľúčovými obchodnými procesmi.
Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie
Digitálne skúsenosti

Nová úroveň skúseností

Vynikajúca zákaznícka skúsenosť sa začína vynikajúcou skúsenosťou zamestnancov. Náš vysokokvalifikovaný tím dátových špecialistov a vývojárov navrhuje, buduje, implementuje a poskytuje servis riešení, ktoré potrebujete na prekonanie očakávaní na každom kontaktnom mieste.
Zoznámte sa s riešeniami pre Digitálne skúsenosti
Kancelárske produkty a softvér

Najlepšia kvalita vo svojej triede

Spoločnosť Ricoh je dobre známa vysokokvalitnými tlačiarňami, digitálnymi duplikátormi a multifunkčnými zariadeniami (tlač/skener/kopírovanie). K dispozícii je veľa variantov líšiacich sa rýchlosťou, rozmermi a funkciami, takže si môžete vybrať z modelov a vlastností, ktoré najviac vyhovujú vašej pracovnej skupine, kancelárii alebo učebni.
Zoznámte sa s kancelárskymi produktami a softvérom
Prehľad

Podpora produktov a služieb

Kompletná podpora produktov a služieb – všetko potrebné na jednom mieste. Poskytujeme podporu, poradenstvo a riešenia na udržanie chodu vašej firmy.
Získajte podporu
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Všetko na jednom mieste

Nájdete tu novinky týkajúce sa nášho podniku, informácie o produktových inováciách a ľuďoch, ako aj o podujatiach, ktoré organizujeme a navštevujeme.
Nenechajte si ujsť žiadne informácie
News and events from Ricoh
Spoločnosť

Kto sme a čo robíme

V spoločnosti Ricoh sa vždy usilujeme vypočuť hlasy našich zákazníkov a poskytovať vám inovatívne riešenia, produkty a služby, ktoré sú v súlade s vašimi podnikateľskými cieľmi. Snažíme sa pridávať hodnotu k vašim službám a produktom. Prispôsobujeme sa meniacim sa podnikateľským prostrediam.
Zistite viac o spoločnosti Ricoh
Prehľad

Čo môžeme pre vás urobiť?

Či už máte otázku ohľadom cien našich riešení alebo produktov, potrebujete pomôcť so správou svojho účtu alebo už naše produkty používate a máte otázku na podporu, náš tím je pripravený vám pomôcť.
Kontaktujte nás
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Pomáhame vám udržať krok pred konkurenciou

Objavte a prečítajte si naše najnovšie poznatky o tom, čo je najdôležitejšie v rámci obchodných riešení.
Prieskumy
Ricoh Insights - Overview

Fakturačné služby

Fakturačné služby od Ricoh sú navrhnuté pre firmy, ktoré chcú optimalizovať svoje funkcie účtovníctva. Služba vám umožňuje presun zákazníkov a dodávateľov z papierovej formy fakturácie na účinnejšie nákladovo efektívnejšie elektronické spracovanie faktúr vlastným tempom. 

Papierová forma fakturácie je nákladná z hľadiska času potrebného na spracovanie prichádzajúcich a odchádzajúcich faktúr, ako aj z hľadiska materiálu použitého v tomto procese. Elektronickú fakturáciu je ľahšie odsledovať, vyskytuje sa počas nej menej chýb než v manuálnych procesoch a poskytuje konsolidované zobrazenie, ktoré uľahčuje reagovať na otázky a administratívne požiadavky. 

Pomôžeme vám rozvinúť fakturačné postupy tempom, ktoré vyhovuje vašej organizácii, klientom a dodávateľom. Niektorí klienti a dodávatelia môžu napríklad požadovať papierový prístup, ktorý vyhovuje ich účtovným postupom, a naše riešenie sa týmto potrebám ľahko prispôsobí. 

Naša cloudová služba vám poskytuje možnosť ľahkého riadenia platieb faktúr a postupov schvaľovania bez ohľadu na miesto a zahŕňa riešenia pre účty pohľadávok a účty záväzkov. Obe sú flexibilné a škálovateľné na splnenie meniacich sa podnikových potrieb a spravované na základe modelu tak, aby ste bez námahy spravovali svoje výdavky.

Hlavné vlastnosti a výhody

Fakturačné služby od Ricoh vám pomôžu zlepšiť pracovné postupy fakturácie zavedením efektívnych, sledovateľných fakturačných postupov v rámci celej organizácie. 

Naša služba vám pomôže:

 • Znížiť spotrebu energie a papierové a poštové náklady presunom z papierovej formy fakturácie na elektronickú
 • Ušetriť čas zefektívnením manuálnych pracovných postupov a urýchlením spracovania faktúr
 • Zvýšiť produktivitu tak, že zamestnancom umožní sústrediť sa na iné oblasti biznisu
 • Zlepšiť riadenie toku financií s jasným prehľadom o finančných prostriedkoch, ktoré má organizácia získať a vyplatiť
 • Podporiť zásady vzhľadom na životné prostredie s presunom na bezpapierovú fakturáciu
 • Zlepšiť zabezpečenie dokumentov znížením rizika spojeného s fyzickým prenosom a úschovou


Pohľadávky 

Táto služba zahŕňa:

 • Dodanie odchádzajúcich faktúr prostredníctvom digitálnych alebo tlačených kanálov
 • Prechod z tlačenej formy na digitálnu fakturáciu tempom, ktoré vyhovuje vašim klientom
 • Automatizácia formátovania, triedenia a dodania faktúr v preferovanom formáte 


Záväzky 

Táto služba zahŕňa:

 • Zachytenie všetkých prichádzajúcich faktúr z viacerých kanálov, od papierovej formy po elektronický prenos súborov
 • Preklad všetkých e-mailov do digitálneho formátu a doručenie do ERP aplikácie vo forme elektronickej faktúry
Prípady využitia

Riešenie od Ricoh prináša 63% nárast efektivity

Riešenie digitálneho spracovania faktúr od Ricohu pomohlo dodávateľovi služieb prevziať kontrolu nad svojím vlastným dodávateľským reťazcom. Automatizovaný systém zefektívnil overovanie a schvaľovanie faktúr a znížil čas potrebný na spracovanie faktúr dodávateľov. 

Manuálne papierové systémy využívané dodávateľom služieb na spravovanie faktúr dodávateľov boli neefektívne a časovo náročné. Spoločnosť potrebovala efektívnejšie riešenie spracovávania faktúr, ktoré by zautomatizovalo manuálne systémy, zefektívnilo postup schvaľovania a zaistilo včasné splatenie faktúr dodávateľov bez potreby spracovania papierových dokumentov. 

Ricoh tento proces prepracoval vďaka dôkladnému pochopeniu potrieb spoločnosti a požiadaviek zákazníka. Zaviedli sme inteligentné digitálne riešenie na automatizáciu postupov schvaľovania faktúr a priamu integráciu so zavedenými systémami spoločnosti, čo zaistilo presné aktuálne finančné informácie.

Fakturačné služby prinášajú výrobcovi športového oblečenia úspory vo výške 3 milióny € ročne

Zákazníka Ricohu, známeho výrobcu športového oblečenia, stála distribúcia papierových faktúr a výpisov 4 milióny € ročne.

Fakturačný proces spravovalo centralizované fakturačné oddelenie spoločnosti a faktúry sa tlačili, vkladali do obálok, triedili podľa krajiny a denne rozposielali. Ostatné dokumenty ohľadom transakcií, ako výpisy z účtov a ďalšie potvrdenia, sa pripravovali na mesačnej báze. 

Firma uznala neefektívnosť zavedených procesov a ich vysokú mieru závislosti od manuálneho spracovania a požiadala Ricoh o poskytnutie spravovanej služby, ktorá by zefektívnila administráciu a znížila náklady. 

Výrobca športového oblečenia dnes objednáva fakturačný proces u Ricohu. Transakčné dáta vytvárané systémom správy objednávok firmy dnes spracováva Ricoh a využívajú sa na vytvorenie elektronických faktúr. Faktúry sa na základe preferencií každého zákazníka nahrávajú na webový portál na online prezeranie alebo tlačia a rozposielajú bežnými prostriedkami. 

Spoločnosť dnes pracuje na prevode 80 % svojich zákazníkov na elektronickú fakturáciu. Tento krok ušetrí 3 milióny € ročne a zosúlaďuje interné procesy so zelenou politikou firmy.

Súvisiace služby

 • Tlač ako spravovaná služba

  Tlač

  Plná škála rýchlych, vysokokvalitných služieb tlače na mieste vo vašich priestoroch.

 • Správa pohľadávok

  Správa pohľadávok

  Zlepšite služby zákazníkom pomocou rýchlej centralizovanej a ľahko dostupnej archivácie faktúr.

 • Záväzky

  Záväzky

  Riešenie, ktoré sa ľahko implementuje a ktoré automatizuje úlohy zberu, schvaľovania, platby a archivácie faktúr.

 • Bezpečné skenovanie a archivácia

  Bezpečné skenovanie a archivácia

  Ochráňte si počas procesu digitalizácie dokumentov citlivé informácie.

 • Digitálna a ofset tlač

  Digitálna a ofset tlač

  Súbor služieb na mieru pre všetky veľké objemy tlače, špecializované výstupy a potreby správy dokumentov.

 • Skenovanie a archivácia ako spravovaná služba

  Skenovanie a archivácia

  Priblížte sa k digitálnym pracovným postupom a získajte ľahký prístup k dokumentom.