homeback to menu
Prehľad

Meníme prístup k práci

Technológia mení spôsob, akým pracujeme. V spoločnosti Ricoh sa staráme o to, aby bola zmena pozitívna pre vaše tímy aj vaše podnikanie. Asistujeme vám pri každom kroku vašej cesty s cieľom zaistiť bezproblémový prechod do plne digitálneho pracovného priestoru
Zoznámte sa s našimi kancelárskymi produktami
Obchodná služba
Digitálny pracovný priestor

Prístup odkiaľkoľvek

Hybridné a mobilné pracovné režimy formujú našu budúcnosť. Pri navrhovaní, integrovaní a podporovaní vašich digitálnych pracovných priestorov uplatňujeme holistický prístup, aby sme podporili zanietenosť zamestnancov podávať stále lepšie výkony.
Objavte naše riešenia digitálneho pracovného priestoru
Správa obchodných procesov

Synchronizáciou k úspechu

Manuálne úlohy už viac nemusia zdržiavať vašich zamestnancov. Optimalizujeme vaše obchodné procesy s cieľom umožniť zamestnancom podávať lepšie výkony; poskytujeme technológie, odborné znalosti a podporu na zefektívnenie a zjednodušenie procesov naprieč vašou spoločnosťou
Objavte všetky naše riešenia správy obchodných procesov
Cloud a infraštruktúra

Cloud ako univerzálne riešenie

Využitie plného potenciálu cloudu si vyžaduje správny plán a tím, ktorý ho dokáže zrealizovať. Poskytujeme cloudové riešenia a odborné znalosti, ktoré zvýšia vašu pružnosť, nákladovú efektívnosť, zabezpečenie vašich obchodných činností, a zároveň budú pokračovať v inováciách novej generácie.
Objavte všetky naše riešenia cloudu a infraštruktúry
Kybernetická bezpečnosť

Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie

Zariadenia s možnosťou pripojenia na internet vytvárajú nové zraniteľné miesta, ktoré sú ohrozené prípadnými kybernetickými útokmi. Pomôžeme vám prejsť do ofenzívy proti kybernetickému zločinu s využitím inteligentných služieb a riešení kybernetickej bezpečnosti, ktoré sú zosúladené s vašimi kľúčovými obchodnými procesmi.
Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie
Digitálne skúsenosti

Nová úroveň skúseností

Vynikajúca zákaznícka skúsenosť sa začína vynikajúcou skúsenosťou zamestnancov. Náš vysokokvalifikovaný tím dátových špecialistov a vývojárov navrhuje, buduje, implementuje a poskytuje servis riešení, ktoré potrebujete na prekonanie očakávaní na každom kontaktnom mieste.
Zoznámte sa s riešeniami pre Digitálne skúsenosti
Kancelárske produkty a softvér

Najlepšia kvalita vo svojej triede

Spoločnosť Ricoh je dobre známa vysokokvalitnými tlačiarňami, digitálnymi duplikátormi a multifunkčnými zariadeniami (tlač/skener/kopírovanie). K dispozícii je veľa variantov líšiacich sa rýchlosťou, rozmermi a funkciami, takže si môžete vybrať z modelov a vlastností, ktoré najviac vyhovujú vašej pracovnej skupine, kancelárii alebo učebni.
Zoznámte sa s kancelárskymi produktami a softvérom
Prehľad

Podpora produktov a služieb

Kompletná podpora produktov a služieb – všetko potrebné na jednom mieste. Poskytujeme podporu, poradenstvo a riešenia na udržanie chodu vašej firmy.
Získajte podporu
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Všetko na jednom mieste

Nájdete tu novinky týkajúce sa nášho podniku, informácie o produktových inováciách a ľuďoch, ako aj o podujatiach, ktoré organizujeme a navštevujeme.
Nenechajte si ujsť žiadne informácie
News and events from Ricoh
Spoločnosť

Kto sme a čo robíme

V spoločnosti Ricoh sa vždy usilujeme vypočuť hlasy našich zákazníkov a poskytovať vám inovatívne riešenia, produkty a služby, ktoré sú v súlade s vašimi podnikateľskými cieľmi. Snažíme sa pridávať hodnotu k vašim službám a produktom. Prispôsobujeme sa meniacim sa podnikateľským prostrediam.
Zistite viac o spoločnosti Ricoh
Prehľad

Budeme radi, keď sa ozvete

Či už máte otázku týkajúcu sa cien našich riešení alebo produktov, potrebujete pomoc so správou vášho účtu alebo už používate naše produkty a máte otázku v súvislosti s podporou, náš tím je vám pripravený pomôcť.
Kontaktujte nás
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Pomáhame vám udržať krok pred konkurenciou

Objavte a prečítajte si naše najnovšie poznatky o tom, čo je najdôležitejšie v rámci obchodných riešení.
Prieskumy
Ricoh Insights - Overview

Zabránenie odlivu mozgov z malých firiem

David Mills, CEO Ricoh Europe

Ricoh Europe, Londýn, 20. október 2020 - Ak by spoločnosti boli lode, tak Covid-19 by bol ľadovec, ktorý na ich trupoch zanechal diery. Pre malé podniky bol priebeh obzvlášť ťažký. Mnohí neboli vyzbrojení správnymi prostriedkami na prispôsobenie sa v takom krátkom čase. Namiesto toho sa spoliehali na svojich zamestnancov, aby zabezpečili ‚nech to funguje‘ a udržali tým podnik v činnosti.

Zabránenie odlivu mozgov z malých firiem

Nový výskum, zadaný spoločnosťou Ricoh Europe, odhaľuje, že takmer polovica (48%) pracovníkov v malých podnikoch musela počas pandémie používať svoju vlastnú technológiu, aby mohla pracovať na diaľku. Nie je prekvapivé, že tieto skutočnosti ohľadom zlej technológie a konektivity začínajú byť pre zamestnancov kameňom úrazu.

Pre malé firmy, ktoré sa nadobro ocitli v ére kombinovanej práce - kde môžu zamestnanci slobodne pracovať v kancelárii aj na diaľku – musí byť prioritou jedna konkrétna akcia: investícia do technológií. To je skutočne kľúčom k odomknutiu bezproblémovej spolupráce a optimalizácii pracovných skúseností zamestnancov. Akokoľvek drsne to znie, neschopnosť to zabezpečiť môže znamenať, že pandémiu neprežijú.

Prežívanie búrok v podobe Covid-19 a zároveň investovanie do technológií sa môže zdať ako plavba v neznámych vodách. Je to však nevyhnutné, aby sa zabránilo úniku mozgov z malých firiem.

Spolupráca na zmiešanom pracovisku
Prístup zamestnancov k práci sa mení, najmä pokiaľ ide o vnímanie toho, čo je potrebné na najlepší pracovný výkon. Ešte v minulom roku si iba 28% myslelo, že tradičné kancelárske priestory1 zaniknú o 10 rokov. Podľa štatistiky si to teraz myslí 48%2.

Vieme, že dopyt po kancelárii nezanikol - je naďalej cennou súčasťou pracovných skúseností a ekonomiky vo všeobecnosti.

Napriek tomu tieto zistenia nám napovedajú, že ak majú zamestnanci čo najlepšie poslúžiť zákazníkom a užívať si slobodu práce z akéhokoľvek miesta chcú, kanceláriu treba vybaviť správnou technológiou.

Keďže 24% zamestnancom malých firiem chýba technológia, ktorú potrebujú na to, aby pri práci na diaľku zo seba vydali maximum, je zrejmé, že toho treba ešte veľa urobiť. Zdroje malých firiem môžu byť obmedzené aj v priaznivejšej dobe, ale pre dobro svojich zamestnancov musia tieto spoločnosti investovať do správnej technológie. Je to jediný spôsob, ako zabezpečiť inteligentnejšiu, bezpečnejšiu a produktívnejšiu prácu.

Napĺňanie očakávaní zamestnancov
Zamestnanci nezostávajú nečinne sedieť. Zmeny budúcich vyhliadok sledujú s očakávaním a vzrušením. Náš výskum zistil, že 61% zamestnancov malých firiem je optimistických ohľadom možností budovania kariéry, ktorú môžu technológie na pracovisku umožniť. Viac ako polovica (55%) tiež verí, že ich zamestnávateľ investuje do technológií potrebných na splnenie budúcich pracovných požiadaviek.

Je očividné, že pracovníci čakajú na príležitosti, ako vyniknúť na technologicky vybavenom pracovisku. Malé firmy nemôžu nenaplniť tieto očakávania. Koniec koncov, ak tak nespravia, môže to viesť k tomu, že mnohí odídu ku konkurencii. V skutočnosti 27% pracovníkov malých firiem už uvažuje o zmene zamestnania na také, ktoré je lepšie vybavené na prácu na diaľku.

Návrat do kancelárie
Zatiaľ čo počet ľudí v kancelárii bude kolísať v závislosti od nárastu alebo poklesu prípadov pandémie, z dlhodobého hľadiska bude kancelária zohrávať kľúčovú úlohu pri návrate malých podnikov do starých koľají. Vieme, že keď nastane vhodný čas, mnohí ľudia sa do kreatívneho a spoločenského srdca pracoviska chcú vrátiť. Tento proces však nemožno urýchliť. Nútiť zamestnancov vrátiť sa, keď sa na to necítia byť pripravení, by mohlo mať nepriaznivý vplyv na ich vernosť spoločnosti. Je zrejmé, ale zásadné pamätať na to, že ľudia sa pri príchode do kancelárií musia cítiť sebaisto a bezpečne.

Stále ale existuje spôsob, ako to dosiahnuť. Zistili sme, že 40% zamestnancov malých firiem nie je spokojných s návratom na pracovisko bez pridaných bezpečnostných opatrení, ako sú skenery teploty a bezkontaktná tlač.

Myšlienky na záver
Malé podniky čelili v roku 2020 mnohým výzvam, vrátane obmedzeného peňažného toku, zníženého dopytu zákazníkov a rozptýlenej pracovnej sily. O to viac je však dôležité zamerať sa na budovanie odolnosti a rastu.

Investovanie do technológie, ktorá optimalizuje pracovné skúsenosti zamestnancov pri práci doma, v kancelárii alebo na polceste po celom svete, je prvým rozhodujúcim krokom. Vďaka tomu môžu malé podniky zabrániť potenciálnemu odlivu mozgov a plaviť sa ďalej smerom k digitálnemu veku.

Kliknite sem a zistite, ako vám môže spoločnosť Ricoh pomôcť vytvoriť z vášho malého podniku inteligentné a bezpečné pracovisko.

Zdroj: David Mills, CEO Ricoh Europe, LinkedIn

2V auguste 2020 spoločnosť Opinium uskutočnila prieskum v mene spoločnosti Ricoh Europe u 1 300 pracovníkov v malých firmách

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.


Kontakt pre médiá: 
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
Mobile: +421 948 461 159