Textile versatility and cost efficient on demand production via RICOH Pro DTF direct to film systems
26.09.2023

Všestrannosť textílií a nákladovo efektívna tlač na požiadanie prostredníctvom systémov RICOH Pro DTF na priamu tlač na film

Ricoh Pro DTF 10 a Ricoh Pro DTF 8 dosahujú vynikajúce výsledky na klasických bavlnených a zmiešaných materiáloch, ako aj na polyesterových, nylonových a vodoodpudivých materiáloch, ako je koža a dokonca aj drevo.

Ricoh Europe, Londýn, 26. septembra 2023 – Inšpiratívni odevní a priemyselní dizajnéri môžu teraz jednoduchšie, kreatívnejšie a nákladovo efektívnejšie transformovať širšiu škálu textílií a podkladov vďaka novým riešeniam RICOH Pro DTF na priamu potlač na fóliu.

Nové modely Pro DTF 10 a Pro DTF 8 od spoločnosti Ricoh prinášajú rozšírenú všestrannosť použitia
Nové modely Pro DTF 10 a Pro DTF 8 od spoločnosti Ricoh prinášajú rozšírenú všestrannosť použitia

Modely Ricoh Pro DTF 10 a Ricoh Pro DTF 8 ponúkajú rozšírenú všestrannosť použitia so schopnosťou dosiahnuť vynikajúce výsledky na klasických bavlnených a zmiešaných materiáloch, ako aj na polyesterových, nylonových a vodoodpudivých materiáloch, ako je koža a dokonca aj drevo.

Riešenia s certifikátom Eco Passport by OEKO-TEX sú najnovším prírastkom do rozširujúceho sa portfólia priemyselných systémov Ricoh a ďalej podporujú existujúce inovatívne technológie priamej potlače textílií (DTG).

Vysokú brilantnosť farieb zabezpečuje osem atramentových kanálov modelu Pro DTF 8 a rozšírené možnosti farebného gamutu modelu Pro DTF 10, ktoré umožňuje desať atramentových kanálov vrátane neónovo ružovej, neónovo červenej, neónovo žltej a neónovo zelenej farby.

Plne automatizované rolové systémy kombinujú piezoelektrickú atramentovú tlač na báze vody s integrovaným tavným lepidlom a ohrevom v jednom kroku. Vďaka nim sa optimalizuje produktivita:

  • Dosahovaním vynikajúcich výsledkov pri vysokých rýchlostiach procesu. 
  • Elimináciou predbežnej úpravy textílií a substrátov. 
  • Nízka údržba vďaka funkcii automatického čistenia. 
  • Veľký výber optimálne prispôsobeného spotrebného materiálu. 
  • Nie je potrebná samostatná sušička

Zariadenia Pro DTF 8 a Pro DTF 10, vybavené systémom Productionserver spoločnosti ColorGATE, umožňujú kreatívnym prevádzkam spoľahlivo spracovávať a reprodukovať zložité dizajnové súbory. Modulárny a škálovateľný pracovný postup napomáha rýchlemu a presnému spracovaniu graficky bohatého obsahu PDF zo softvérových aplikácií pre kreatívny dizajn a rozvrhnutie stránky.. 

Systémy budú tiež využívať komplexnú podporu spoločnosti Ricoh, ktorá zahŕňa softvér na mieru, presné profilovanie farieb, schválený spotrebný materiál a postprodukčné spracovanie.  

Axel Stuhlreiter, vedúci oddelenia textilných riešení, Graphic Communications Group, Ricoh Europe, hovorí: "Veríme, že presvedčivé inovácie a výkonnostné štandardy, ktoré tieto systémy ponúkajú, poskytnú kreatívnym výrobcom odevov a priemyselných dekorácií možnosti transformácie podnikania. Podporia tiež vývoj tlačiarní DTG, obchodných špecialistov a sieťotlačiarov.  Pri predpremiére tejto technológie na veľtrhu FESPA nás podľa účastníkov výstavy povzbudil rozsah výziev, na ktoré Pro DTF reagujú. Medzi ne patrila potreba zvládnuť širokú škálu požiadaviek na textil a podklad, vyrábať vysokokvalitné polyesterové a nylonové pracovné a športové odevy a byť nákladovo efektívny pri plnení rôznych požiadaviek na objem."

Tieto a ďalšie výkonnostné možnosti boli prezentované 11. a 12. októbra v textilnom kompetenčnom centre Ricoh vo Frankfurte. 

Systémy Pro DTF 8 a Pro DTF 10 na priamu tlač na film sú teraz k dispozícii v regióne EMEA.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Poslaním a víziou spoločnosti Ricoh je umožniť jednotlivcom nájsť naplnenie prostredníctvom práce tým, že pochopíme a zmeníme spôsob, akým ľudia pracujú, aby sme mohli uvoľniť ich potenciál a kreativitu a realizovať udržateľnú budúcnosť

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ricoh.sk. 

© 2023 RICOH COMPANY, LTD.Všetky práva vyhradené. Všetky uvedené názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá:
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk
Mobile: +421 948 461 159
www.facebook.com/RicohSlovakia/ 
https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/
https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/
www.ricoh.sk