Uvedenie novej digitálnej farebnej veľkoformátovej tlačiarne Ricoh IM CW2200 osloví používateľov CAD a veľkoformátových dokumentov
04.07.2022

Uvedenie novej digitálnej farebnej veľkoformátovej tlačiarne Ricoh IM CW2200 osloví používateľov CAD a veľkoformátových dokumentov

Kompaktný multifunkčný systém novej generácie reaguje na dnešné obchodné potreby od výroby, automobilového priemyslu a stavebníctva až po štátne úrady, centrálne reprografické oddelenia (CRD) a malé kopírovacie centrá.

Ricoh Slovakia, Bratislava, 4. júla 2022 - Svižné a pohotové vytváranie výkresov CAD a iných veľkých dokumentov (A1/A0) je teraz rýchlejšie, jednoduchšie a bezpečnejšie vďaka digitálnej farebnej veľkoformátovej tlačiarni Ricoh IM CW2200.

Digitálna farebná veľkoformátová tlačiareň Ricoh IM CW2200 citlivo vytvára výkresy CAD a veľké dokumenty.
Digitálna farebná veľkoformátová tlačiareň Ricoh IM CW2200 citlivo vytvára výkresy CAD a veľké dokumenty.

Multifunkčný systém novej generácie s malými rozmermi podporuje bezproblémovú tvorbu výkresov CAD, od presných čiarových návrhov až po výrazné farebné 3D rendery, s najvyššou presnosťou a najjemnejšími detailmi. 

Je navrhnutá tak, aby ponúkala viac ako len riešenie na tlač a skenovanie, môže fungovať ako bezpečné centrum dokumentov pre technické súbory, umožňuje jednoduché zdieľanie úloh a pomáha zvyšovať produktivitu. Vďaka tejto flexibilite je ideálnym riešením pre širokú škálu prostredí od výroby, automobilového priemyslu a stavebníctva až po vládne úrady, centrálne reprografické oddelenia (CRD) a malé kopírovacie centrá.

Ricoh IM CW2200 obsahuje niekoľko vylepšených prvkov navrhnutých tak, aby spĺňali vyvíjajúce sa potreby. Patria medzi ne:

  • Rýchlejšie skenovanie a tlač vysokokvalitných a presných dokumentov (ako sú stavebné plány, technické výkresy a dizajnová grafika) rýchlosťou až 35,3 mm/s pre farebné a až 106,7 mm/s pre čiernobiele dokumenty
  • Nové automatické nastavenie rolky papiera, ktoré vytlačí dokumenty dlhé až 33 metrov a eliminuje potrebu ručného podávania papiera
  • Nový zásobník na stohovanie, ktorý pojme až 10 hárkov formátu A1 pre zvýšenie produktivity
  • Nový inteligentný ovládací panel ponúkajúci ľahko ovládateľné, intuitívne farebné dotykové rozhranie, ktoré je v súlade s ostatnými produktmi Ricoh, takže nie je potrebné žiadne školenie používateľov, čo vedie k lepšej interaktivite a menšiemu počtu chýb pri obsluhe
  • Rýchlejšia a jednoduchšia výmena rolky papiera vďaka automatickému zavádzaniu papiera, ktorý pojme rolu s dĺžkou 175m - to šetrí čas, šetrí papier a ponúka väčšie pohodlie. Ako príslušenstvo je možné nainštalovať aj druhý zásobník rolky papiera

Systém tiež využíva jedinečnú vodoodolnú technológiu GEL-Jet™ spoločnosti Ricoh s atramentmi, ktoré sa nerozmazávajú a sú odolné voči UV žiareniu. Zabezpečujú výrobu vysokokvalitných a odolných tlačí, ktoré si môžete prezerať na mieste za každého počasia. Obsahuje aj trvalé tlačové hlavy GEL-Jet Ricoh Piezo, ktoré eliminujú potrebu výmeny, čo pomáha udržiavať celkovo nízke prevádzkové náklady.

Craig Lewis, riaditeľ pre korporátny predaj Ricoh Graphic Communications, Ricoh Europe, hovorí: "Ricoh IM CW2200 je najnovším vývojom technológie Ricoh a uľahčuje prácu s veľkými presnými dokumentmi CAD alebo výkresmi, ktoré spĺňajú potreby dnešných firiem. Minimalizuje prestoje vďaka neprerušovanej vysokorýchlostnej tlači, ešte rýchlejšiemu skenovaniu a digitalizácii projektov vďaka možnostiam automatického skenovania. To znamená menej času pri tlačiarni a viac času na sústredenie sa na projekty."

RICOH IM CW2200 bude na Slovensku k dispozícii od septembra.

Viac informácií nájdete na www.ricoh-europe.com.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá: 

Monika Pravdová

Marketing Executive

RICOH Slovakia s.r.o.

E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk

Mobile: +421 948 461 159

www.facebook.com/RicohSlovakia/

https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/

https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/

www.ricoh.sk