Ricoh zaradený do Sustainability Yearbook 2023 spoločnosťou S&P Global piaty rok po sebe
09.02.2023

Ricoh zaradený do Sustainability Yearbook 2023 spoločnosťou S&P Global piaty rok po sebe

Umiestnenie medzi 5 % najlepších v oblasti počítačov a periférnych zariadení a odvetví kancelárskej elektroniky

TOKIO, 9. februára 2023 - Ricoh bol zaradený do Ročenky udržateľnosti 2023 medzi najlepšími 5 %* vo svojom odvetví. Ročenku zostavuje spoločnosť S&P Global, svetový líder v oblasti hodnotenia firiem.

Ricoh zaradený do Sustainability Yearbook 2023 spoločnosťou S&P Global piaty rok po sebe

S&P Global každoročne hodnotí udržateľnosť veľkých spoločností v troch oblastiach: ekonomickej, environmentálnej a spoločenskej. Spoločnosti s výnimočným úsilím v oblasti udržateľnosti v každej priemyselnej skupine sú vybrané a ocenené ako členovia Sustainability Yearbook 2023. S&P Global tento rok hodnotil približne 7 800 spoločností v 61 priemyselných odvetviach na celom svete, pričom do ročenky bolo zaradených 708 spoločností.

V odvetví počítače a periférne zariadenia a kancelárska elektronika sa jedna spoločnosť dostala do 1 % najlepších, Ricoh a päť ďalších do 5 % najlepších. Od roku 2019 je to už piaty rok po sebe, čo bol Ricoh zaradený do Sustainability Yearbook 2023.

Ricoh identifikoval sedem závažných tém, stanovil 17 prioritných cieľov v oblasti ESG a začlenil ich do obchodných stratégií skupiny. Ricoh bude prispievať k dosiahnutiu cieľov trvalo udržateľného rozvoja, na ktorých sa dohodlo medzinárodné spoločenstvo, riešením sociálnych otázok prostredníctvom podnikania a realizáciou trvalo udržateľnej spoločnosti.

*K 7. februáru 2023

Súvisiace odkazy

The Sustainability Yearbook - 2023 Rankings

Ricoh's Commitment to Society and ESG Index Inclusion and Recognition

Ricoh’s Approach to Seven Material Issues and ESG Targets 

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá: 

Monika Pravdová

Marketing Executive

RICOH Slovakia s.r.o.

E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk

Mobile: +421 948 461 159

www.facebook.com/RicohSlovakia/

https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/

https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/

www.ricoh.sk