Domovská stránkaSpäť do menu
Prehľad

Meníme prístup k práci

Technológia mení spôsob, akým pracujeme. V spoločnosti Ricoh sa staráme o to, aby bola zmena pozitívna pre vaše tímy aj vaše podnikanie. Asistujeme vám pri každom kroku vašej cesty s cieľom zaistiť bezproblémový prechod do plne digitálneho pracovného priestoru
Zoznámte sa s našimi kancelárskymi produktami
Obchodná služba
Digitálny pracovný priestor

Prístup odkiaľkoľvek

Hybridné a mobilné pracovné režimy formujú našu budúcnosť. Pri navrhovaní, integrovaní a podporovaní vašich digitálnych pracovných priestorov uplatňujeme holistický prístup, aby sme podporili zanietenosť zamestnancov podávať stále lepšie výkony.
Objavte naše riešenia digitálneho pracovného priestoru
Správa obchodných procesov

Synchronizáciou k úspechu

Manuálne úlohy už viac nemusia zdržiavať vašich zamestnancov. Optimalizujeme vaše obchodné procesy s cieľom umožniť zamestnancom podávať lepšie výkony; poskytujeme technológie, odborné znalosti a podporu na zefektívnenie a zjednodušenie procesov naprieč vašou spoločnosťou
Objavte všetky naše riešenia správy obchodných procesov
Cloud a infraštruktúra

Cloud ako univerzálne riešenie

Využitie plného potenciálu cloudu si vyžaduje správny plán a tím, ktorý ho dokáže zrealizovať. Poskytujeme cloudové riešenia a odborné znalosti, ktoré zvýšia vašu pružnosť, nákladovú efektívnosť, zabezpečenie vašich obchodných činností, a zároveň budú pokračovať v inováciách novej generácie.
Objavte všetky naše riešenia cloudu a infraštruktúry
Kybernetická bezpečnosť

Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie

Zariadenia s možnosťou pripojenia na internet vytvárajú nové zraniteľné miesta, ktoré sú ohrozené prípadnými kybernetickými útokmi. Pomôžeme vám prejsť do ofenzívy proti kybernetickému zločinu s využitím inteligentných služieb a riešení kybernetickej bezpečnosti, ktoré sú zosúladené s vašimi kľúčovými obchodnými procesmi.
Eliminujte riziká ohrozujúce podnikanie
Digitálne skúsenosti

Nová úroveň skúseností

Vynikajúca zákaznícka skúsenosť sa začína vynikajúcou skúsenosťou zamestnancov. Náš vysokokvalifikovaný tím dátových špecialistov a vývojárov navrhuje, buduje, implementuje a poskytuje servis riešení, ktoré potrebujete na prekonanie očakávaní na každom kontaktnom mieste.
Zoznámte sa s riešeniami pre Digitálne skúsenosti
Kancelárske produkty a softvér

Najlepšia kvalita vo svojej triede

Spoločnosť Ricoh je dobre známa vysokokvalitnými tlačiarňami, digitálnymi duplikátormi a multifunkčnými zariadeniami (tlač/skener/kopírovanie). K dispozícii je veľa variantov líšiacich sa rýchlosťou, rozmermi a funkciami, takže si môžete vybrať z modelov a vlastností, ktoré najviac vyhovujú vašej pracovnej skupine, kancelárii alebo učebni.
Zoznámte sa s kancelárskymi produktami a softvérom
Prehľad

Podpora produktov a služieb

Kompletná podpora produktov a služieb – všetko potrebné na jednom mieste. Poskytujeme podporu, poradenstvo a riešenia na udržanie chodu vašej firmy.
Získajte podporu
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Všetko na jednom mieste

Nájdete tu novinky týkajúce sa nášho podniku, informácie o produktových inováciách a ľuďoch, ako aj o podujatiach, ktoré organizujeme a navštevujeme.
Nenechajte si ujsť žiadne informácie
News and events from Ricoh
Spoločnosť

Kto sme a čo robíme

V spoločnosti Ricoh sa vždy usilujeme vypočuť hlasy našich zákazníkov a poskytovať vám inovatívne riešenia, produkty a služby, ktoré sú v súlade s vašimi podnikateľskými cieľmi. Snažíme sa pridávať hodnotu k vašim službám a produktom. Prispôsobujeme sa meniacim sa podnikateľským prostrediam.
Zistite viac o spoločnosti Ricoh
Prehľad

Budeme radi, keď sa ozvete

Či už máte otázku týkajúcu sa cien našich riešení alebo produktov, potrebujete pomoc so správou vášho účtu alebo už používate naše produkty a máte otázku v súvislosti s podporou, náš tím je vám pripravený pomôcť.
Kontaktujte nás
Služby správy audio-vizuálnych zariadení
Prehľad

Pomáhame vám udržať krok pred konkurenciou

Objavte a prečítajte si naše najnovšie poznatky o tom, čo je najdôležitejšie v rámci obchodných riešení.
Prieskumy
Ricoh Insights - Overview

Poznatky z čias lockdownu nám poslúžia aj pri návrate do kancelárií

Nicola Downing, COO Ricoh Europe

Ricoh Europe, Londýn, 16. apríl 2021 - Aj keby to nebolo jedno z mojich troch prianí, ktoré by mohol splniť džin z čarovnej lampy, nemôžem sa dočkať návratu do kancelárie! A keď sa tak stane, budem ešte väčší profesionál. Všetci budeme.
Poznatky z cias lockdownu nam posluzia aj pri navrate do kancelárii

Môže sa zdať, že od práce z doby pred ochorením COVID-19 uplynula už celá večnosť. No ak tieto skúsenosti spojíme s tými z posledných mesiacov, kedy sme boli nútení pracovať z domu, črtá sa z toho sľubná budúcnosť. Všetci sme pocítili isté narušenie: zmeny v obvyklej rutine, nedostatok osobných rozhovorov (ktoré všetci potrebujeme) a pocit, že veci už nikdy nebudú také ako predtým. Ale aj v ťažkých časoch sa vždy dajú nájsť nejaké pozitíva.

Tu je niekoľko poznatkov z lockdownu, ktoré si so sebou vezmem aj do kancelárie:

Vzdiaľme sa od monitora (a poďme sa prejsť do parku)
Vyzerá to tak, že s pandémiou stúpol počet príležitostných pohodových aj zanietených chodcov na dobre vyšliapaných chodníkoch každej zelenšej plochy. Je to vlastne aktuálna pripomienka toho, aby sme sa do práce vybrali peši kedykoľvek je to možné. Je to tiež inšpirácia k tomu vyjsť počas obednej pauzy z budovy, nadýchať sa čerstvého vzduchu a trošku si precvičiť telo. Minulý mesiac sa zamestnanci spoločnosti Ricoh Europe zúčastnili výzvy týkajúcej sa zbierky peňazí zameranej na počet prejdených krokov. Spoločne sme dvakrát obehli celú planétu a vyzbierali 15-tisíc libier na výskum Alzheimerovej choroby. Je to dôkaz toho, že veľká iniciatíva dokáže zamestnancov spojiť, motivovať a vytvoriť medzi tímami zdravú súťaživosť. Kto vraví, že toto musí pominúť?

Stretávajme sa kedykoľvek a kdekoľvek
Niet pochýb o tom, že osobné stretnutie sa nedá nahradiť. Nápady prichádzajú rýchlejšie, vzťahy sa nadväzujú ľahšie a k spontánnym pokrokom dochádza častejšie. Ale práca na diaľku nám ukázala, že k podnetným stretnutiam nemusí prísť len vtedy, keď sa stretneme v jednej miestnosti. Kým termíny v diároch sa v dobe kombinovanej práce musia prirodzene stať flexibilnejšími, monitor a link znamená, že tí v kancelárii si nebudú musieť preorganizovať celý pracovný týždeň kvôli harmonogramu ostatných kolegov. Zbytočne strojené spôsoby práce, založené na tradícii, môžeme veselo odsunúť na vedľajšiu koľaj. Samozrejme, externé online podujatia umožnili mnohým ľuďom zúčastniť sa ich bez nutnosti cestovať a tým sa vyhnúť aj negatívnemu dopadu na životné prostredie spojeného s cestovaním. Na margo tohto bola obzvlášť úspešná naša séria HENKAKU Live pre komerčných tlačových operátorov. 

Neustále sa starajme
Zabezpečenie pohody zamestnancov a podpory duševného zdravia patrili medzi najväčšie a najdôležitejšie výzvy, ktorým podniky za posledný rok čelili. A (našťastie) ich pozornosť v tomto ohľade bude len rásť. Prípadným pocitom odlúčenia, izolácie či osamelosti sa nevyhne asi nikto z nás. To je dôvodom toho, prečo je po spoločnom nástupe na pracovisko naďalej dôležité dobiehať aj zameškaný čas, nie výlučne súvisiaci len s pracovnými témami. Závisí už na jednotlivcovi, či by šlo o formálne alebo pravidelné stretnutia. V každom prípade, nájsť si čas a spýtať sa kolegu aj na niečo iné ako pracovné záležitosti by sa pre všetkých obchodných lídrov malo stať samozrejmosťou. V spoločnosti Ricoh Europe má personál nepretržitý prístup k nášmu programu pre pomoc zamestnancov (Employee Assistance Programme). Táto dôverná služba poskytuje spoľahlivé informácie a odborné poradenstvo na mnohé témy od každodenných záležitostí až po vážnejšie problémy, ako sú finančné ťažkosti, zdravotné problémy alebo pocity stresu či úzkosti. 

Kvôli podpore duševného zdravia a rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom našich zamestnancov sme v celej Európe zaviedli aj osvetu založenú na domácich a kancelárskych službách. Je to dôležitý krok, ktorý pomáha zabezpečiť, aby sme aj naďalej priťahovali a udržali si tie najlepšie talenty.

Dostávame sa z jedného z najťažších období modernej doby a skutočne verím, že ako širšia obchodná komunita sme ešte súcitnejší, ohľaduplnejší a schopnejší väčšej podpory ako na jeho začiatku. Táto kapitola ešte nie je jednoznačne ukončená. Musí však byť zásadným okamihom pre spoločnosti na to, aby odolali a dokázali, že sú skutočne prispôsobivé, zodpovedné a zamerané v prvom rade na ľudí. 

To, kde ľudia pracujú, je nesmierne dôležité. Vždy to tak bude. Preto by sme sa mali všetci snažiť dosiahnuť správnu rovnováhu, keď sa vrátime do kancelárie.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.

Vďaka vycibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a vizualizáciu navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, má významné prevádzky naprieč celým svetom a jej produkty a služby sa v súčasnosti dostávajú k zákazníkom v približne 200 krajinách a regiónoch. Na konci fiškálneho roku v marci 2022 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 1 758 miliárd jenov (približne 14,5 miliardy USD).

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

© 2022 RICOH COMPANY, LTD. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek uvádzané názvy produktov sú registrovanými ochrannými známkami príslušných spoločností.


Kontakt pre médiá: 
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
Mobile: +421 948 461 159