31.05.2024

Ricoh získal celosvetové prvenstvo v podiele na trhu vysokorýchlostných atramentových zariadení s kontinuálnym podávaním

Londýn, 31. mája 2024 - Spoločnosť Ricoh dnes oznámila, že v štvrťročnom prieskume IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker (Calendar 2023) získala celosvetové prvenstvo v podiele na trhu vysokorýchlostných atramentových systémov s kontinuálnym podávaním pre rok 2023.

RICOH Pro™ VC80000
Spoločnosť Ricoh získala podľa IDC prvé miesto na trhu vysokorýchlostnej kontinuálnej atramentovej tlače

"Atramentová technológia Ricoh je založená na viac ako 50 rokoch nepretržitého výskumu a inovácií," povedal Gavin Jordan-Smith, senior viceprezident a generálny riaditeľ, vedúci divízie globálnej stratégie predaja a predaja RICOH Graphic Communications v Severnej Amerike, RICOH Graphic Communications. "Naďalej investujeme do vývoja komplexných riešení na kľúč, ktoré zahŕňajú našu špičkovú atramentovú technológiu, softvér a služby, čo umožňuje našim zákazníkom bezproblémovo preklenúť prechod od ofsetu k digitálu."

Trh s atramentovými zariadeniami v posledných rokoch rýchlo rastie a odhaduje sa, že do roku 2029 dosiahne 125,9 miliardy USD, pretože čoraz viac spoločností sa snaží riešiť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, rastúce náklady na materiál, menšie objemy tlače a väčší dôraz na udržateľnosť.

Spoločnosť Ricoh, ktorá bola na tohtoročnom Inkjet Summite vyhlásená za “Spoločnosť, na ktorú si treba dávať pozor”nedávno uviedla na trh svoju vlajkovú loď RICOH Pro™ VC80000, ktorá ponúka výrazný pokrok v rýchlosti tlače, kontrole kvality a správe farieb, ako aj zvýšenie produkcie a analýzu, automatizáciu a prediktívnu údržbu riadenú umelou inteligenciou. Model Pro VC80000 a rozšírené portfólio atramentových tlačiarní Ricoh je na veľtrhu drupa, vystavené spolu s najnovšími inováciami v oblasti softvéru, služieb a udržateľnosti.

1https://www.smithers.com/services/market-reports/printing/the-future-of-inkjet-printing-to-2029, "Budúcnosť atramentovej tlače do roku 2029", Smithers, 29. februára 2024.

| O spoločnosti Ricoh |

Spoločnosť Ricoh je popredným poskytovateľom integrovaných digitálnych služieb a riešení pre tlač a spracovanie obrazu, ktoré sú navrhnuté na podporu digitálnej transformácie pracovísk, pracovných priestorov a optimalizáciu výkonnosti spoločnosti.

Ricoh so sídlom v Tokiu pôsobí celosvetovo a oslovuje zákazníkov v približne 200 krajinách a regiónoch, pričom sa opiera o odborné vedomosti, technológie a organizačné schopnosti, ktoré sa rozvíjali počas 85-ročnej histórie spoločnosti. Vo finančnom roku, ktorý sa skončil v marci 2023, dosiahla skupina Ricoh celosvetový obrat 2 134 miliárd jenov (približne 16,0 miliárd USD).

Poslaním a víziou spoločnosti Ricoh je umožniť jednotlivcom nájsť naplnenie prostredníctvom práce tým, že pochopíme a zmeníme spôsob, akým ľudia pracujú, aby sme mohli uvoľniť ich potenciál a kreativitu a realizovať udržateľnú budúcnosť

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ricoh.sk. 

© 2023 RICOH COMPANY, LTD.Všetky práva vyhradené. Všetky uvedené názvy produktov sú ochrannými známkami príslušných spoločností.

Kontakt pre médiá:
Monika Pravdová
Marketing Executive
RICOH Slovakia s.r.o.
E-mail: monika.pravdova@ricoh.sk
Mobile: +421 948 461 159
www.facebook.com/RicohSlovakia/ 
https://www.linkedin.com/company/ricoh-slovakia/
https://www.instagram.com/ricoh.slovakia/
www.ricoh.sk